MARNOWANIE - RESZTKI - WARSZTATY DLA DZIECI W AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH

14.11.2020, 10:00-13.00

Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty w duchu zero waste. Tym razem odwiedzimy Pracownię Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzieci będą miały okazją poczuć atmosferę jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie elementu wyposażenia gospodarstwa domowego (np. miski, talerza, kubka, czajnika, kosza na śmieci, kompostownika, pojemników do przechowywania żywności), odnoszącego się do problemu marnowania jedzenia. Rozpoczniemy od rozmowy, wymiany spostrzeżeń na temat kultury jedzenia, obyczajów, nawyków „wokół stołu”. W wielu rodzinach generuje się tony organicznych odpadów, podczas gdy inni cierpią głód. Zastanowimy się, jakie błędy popełniamy, na co dzień i jak możemy je naprawić za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Wyobraźmy sobie, że nasze naczynie zostanie wyprodukowane w tysiącach egzemplarzy, wtedy każdego dnia będą korzystały z niego tysiące osób. Jeśli zaprojektujemy je mądrze, jest szansa, że świat stanie się nieco lepszy. Nasze małe działanie może przyczynić się do wielkich zmian. Taki jest nasz cel! Będziemy poszukiwali realnych rozwiązań, ograniczających marnowanie żywności.

 

Koncepcja i prowadzenie warsztatów: dr Karina Marusińska

Studenci asystujący: Marika Bider, Marta Olejniczak, Regina Dziki

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

 

Prowadzący: Karina Marusińska

Absolwentka ASP we Wrocławiu - Projektowanie Ceramiki (2003-2008). Odbyła studia w ramach programów stypendialnych na Uniwersytecie Pais Vasco w Bilbao, Hiszpania (2007), w Instytucie Ceramiki w Guebwiller, Francja (2008), studia podyplomowe Design Management w Warszawie (2009-2010) oraz International Post-Graduate Course w ENSA Limoges, Francja i Jingdezhen, Chiny (2013-2014). Pracuje na wrocławskiej ASP (od 2010). Artystka interdyscyplinarna, dydaktyk, animatorka społeczno-kulturalna. Współtworzyła grupę projektową Wzorowo (2008-2014). Należy do kolektywu Food Think Tank (od 2014) i grupy performerskiej Łuhuu! (od 2005). www.marusinska.pl

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

ASP - Generała Romualda Traugutta 19/21

ZAPISY ZAMKNIĘTE