MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY UPCYCLINGU - LAMPY

15.12.2018, 14:00 - 16:00

Termin: 15 grudnia (sobota)
Godzina: 14:00-16:00
Grupa tematyczna: UPCYCLING
Ilość miejsc: 7 par (opiekun+dziecko)
Miejsce: CRZ Krzywy Komin,  ul. Dubois 33-35A
Organizator: Fundacja Open Mind

Jeśli interesujesz się dekorowaniem wnętrz i lubisz majsterkować, a nie dysponujesz odpowiednim miejscem i narzędziami w swoim domu, zapraszamy na bezpłatne warsztaty prowadzone pod hasłem: Nie wyrzucaj! skierowane do rodziców z dziećmi.

Na warsztatach zajmiemy się upcyclingiem, czyli stanowiącą ewolucję w recyclingu formę przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają przedmioty o wyższej wartości, aniżeli przetwarzanie surowce.

Wykorzystując drewno z palet, listewki i osłonki na kwiatki stworzycie z nami piękne i funkcjonalne lampki biurkowe. Zaprezentujemy także kilka ciekawych przykładów zastosowania zużytych przedmiotów (bębnów pralki, skrzynki, drewno z palet), którym nadajemy drugie życie. Opowiemy jak wykonać wieszak z widelców i organizer ze skrzynki. Na naszych zajęciach  zapoznacie się z techniką wykonania lampy z bębna od pralki z technikami obróbki i wykończenia drewna, nauczycie się pracy z elektronarzędziami.

Zapewniamy materiały i narzędzia do wykonania lampek: drewno, kabel, oprawka, żarówka, doniczka, materiały szlifierskie, narzędzia, preparaty do koloryzacji oraz impregnacji drewna.

lampka biurkowa_1


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł (zasady zwrotu określa akceptowany w procesie rekrutacji regulamin udziału w warsztatach bezpłatnych).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logotypy-2018 maly

 

Prowadzący: Warsztat 5R Danuta Łukasińska, Mirosław Sala

To pracownia zajmująca się wytwarzaniem mebli, dekoracji i lamp w myśl idei 5R (reduce, reuse, recycle - upcycle, recover, renew) Staramy się przetwarzać, odnawiać, ponownie wykorzystywać pozyskane surowce, które w połączeniu ze szlachetnymi materiałami tj. lite drewno, stal i szkło, tworzą stylowe przedmioty o wysokiej wartości. Nasze prace wykonywane są ręcznie, z dbałością o każdy szczegół, na indywidualne zamówienie klienta. Korzystając z tradycyjnych metod produkcji, wykorzystując ekologiczne i najlepsze gatunkowo materiały tworzymy unikatowe produkty, które wpasują się doskonale w każde industrialne, loftowe, czy eklektyczne wnętrze. Przyświecającą nam ideę 5R promujemy nie tylko poprzez nasze produkty, ale także poprzez warsztaty rzemielśnicze i rękodzielnicze z upcyclingu mebli (i nie tylko) skierowanych do dzieci i dorosłych - każdego zainteresowanego rękodziełem i majsterkowaniem.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

7 par (opiekun + dziecko)

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE