MODA - SZTUKA - RZEMIOSŁO. WERNISAŻ WYSTAWY PODSUMOWUJĄCEJ

14.12.2019, 17.00

Zapraszamy na wernisaż wystawy Moda - Sztuka - Rzemiosło. To niezwykłe podsumowanie projektu "Trampolina do kultury"! Zostaną na niej pokazane rzeczy powstałe w wyniku współpracy uczestników warsztatów z wybitnymi polskimi projektantami, artystami i liderami kultury. To niepowtarzalna okazaja do spotkania z kulturą, która integruje twórców i odbiorców, łączy lokalnych rzemieślników i miłośników sztuki.

Czwarta edycja projektu Laboratorium Designu i Sztuki pod hasłem "Trampolina do kultury" dobiega końca! Czas zaprezentować owoce twórczej, wielomiesięcznej pracy! W ramach 7 pracowni tematycznych w Krzywym Kominie odbyło się ponad 400 godzin bezpłatnych warsztatów i spotkań wokół sztuki, rzemiosła, grafiki i rękodzieła. Już 14 grudnia będziecie mogli zobaczyć efekty  kreatywnej pracy, która zgromadziła łącznie ok. 600 uczestników!

Wielki Finał “Trampoliny do kultury” to święto tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego designu. Na wystawie zostaną zaprezentowane m.in. stworzone przez uczestników projektu: meble, designerskie akcesoria, kolekcja ubrań, unikalne, ręcznie wykonane  obuwie.

W tegorocznej edycji odkrywaliśmy również możliwości kreatywnych przeróbek w duchu eko i upcyclingu. Warto zobaczyć wystawę uczestników, by poszerzyć swoje horyzonty - zobaczyć, jak z niczego można zrobić coś użytecznego - mówi jedna z prowadzących. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia twórczego procesu, jaki przeszli uczestnicy, czego się nauczyli i czym mogą nas zainspirować!

Zwiedzanie tej ekspozycji na pewno będzie niezwykłym przeżyciem!

Na wernisaż nie wymagane są zapisy!

Wernisaż wystawy Moda - Sztuka - Rzemiosło jest częścią programu Wielkiego Finału "Trampoliny do kultury". Sprawdź pełny program wydarzenia.

Osoby zaangażowane w projekt:

Serafin Andrzejak, Przemysław Piniak, Maciej Zarański,  Monika Michaluk, Anna Pawlina, Aleksandra Niemiec, Maciej Majchrzak, Katarzyna Sowa, Aleksander Kądziela, Anna Zakielarz, Viktor Jackiewicz, Wiesława Gątkiewicz, Andrzej Olszewski, Patrycja Pryśko, Paulina Iłenda, Agata Łoś, Tomasz Utkowski, Helena Borys, Jowita Lis, Iga Lubczańska, Maciej Tylman, Agnieszka Polarczyk-Białek, Iga Lubczyńska, Kamil Pendyk, Maciej Bujko, Ariadna Kamińska, Bożena Kędzior.

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów