MODA - WYZWANIE DLA PLANETY. PANEL DYSKUSYJNY

14.12.2019, 15.30-17.00

Jakie wyzwania stoją przed współczesną branżą modową? Jak ją zmieniać w kierunku mody zrównoważonej, etycznej i ekologicznej? Jakie działania podejmują polscy projektanci, producenci, a jakie możemy podjąć my - kupujący? Serdecznie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym Moda - wyzwanie dla planety. Wśród gości specjalnych uznani polscy projektanci - Serafin Andrzejak i Przemysław Piniak. 

Od lat 90. jesteśmy świadkami “boomu” na modę błyskawiczną – taką, która z wybiegów w trzy tygodnie trafia w ręce klienta sieciówek. Odbywa się to przy szeregu cięć i to nie tylko w kroju ubrania. Fast fashion ucina ceny na jakości, dbałości o środowisko i pracowników. Na szczęście boom zdaje się przechodzić powoli w echo przeszłości, a do uszu Polaków docierają nowe głosy projektantów i producentów, którzy stawiają na jakość, artyzm i poszanowanie natury.

Moda - wyzwanie dla planety to wyjątkowa szansa uczestnictwa w wielowymiarowym dialogu twórców i odbiorców mody. Paneliści poruszą tematy takie jak slow fashion, świadome zakupy, zrównoważony rozwój, powrót lokalnego wytwórstwa i tradycyjnego rzemiosła.

Goście specjalni:

Serafin Andrzejak

Projektant pełen pasji. Uczestnik I polskiej edycji Project Runway. Karierę rozpoczął rok po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od najmłodszych lat interesował się modą. Jego projekty są nacechowane prostotą, minimalizmem i tradycyjną formą, a ich znak firmowy to połączenie klasycznej elegancji z charakterystyczną czernią. Serafin jest zwycięzcą V edycji Fashion Designer Awards, konkursu przeznaczonego dla młodych i zdolnych projektantów. Zwycięstwo dało mu możliwość doskonalenia swoich umiejętności w Danii pod nadzorem samej Anne Sophie Madsen. Pracował przy realizacji programu Top Model dla TVN, w dwutygodniku Gala oraz miesięczniku In Style.

Przemysław Piniak

Artystą i projektant pochodzący ze Szczecina. Tworzy projekty obuwia, tkanin i ilustracje. Obecnie kładzie nacisk na przyszłość i ekologię. Od ponad 10 lat, pod okiem doświadczonych rzemieślników, zgłębia tajniki zawodu szewskiego. Piniak tworzy unikatowe buty, szyte ręcznie według własnych projektów. Szuka inspiracji w klasycznym malarstwie, w którym pojawiają się niespotykane dzisiaj formy obuwia. Piniak upraszcza historyczne modele i poddaje rygorowi minimalistycznej myśli. Równie często punktem wyjścia są dla niego elementy ze świata fauny i flory. Te nietypowe projekty gościły już na Berlin Fashion Week i London Fashion Week, jak również na Fashion Week Poland w Łodzi.

Panel Moda - wyzwanie dla planety jest częścią programu Wielkiego Finału "Trampoliny do kultury". Sprawdź pełny program wydarzenia.

Obowiązują zapisy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

40

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE