Muzyczna Noc Nadodrza

21.09.2019, 12:00-19:00

Najbardziej rozśpiewana i roztańczona noc na Nadodrzu zbliża się wielkimi krokami! Muzyczna Noc Nadodrza to przestrzeń wypełniona dźwiękami warsztatów, rytmami zabawy i niepohamowaną sztuką. Podczas tegorocznej Nocy w Krzywym Kominie, uwolnimy etniczne brzmienia, zanurzymy się w muzycznej impowizacji, wsłuchamy się w swoje wnętrza i rodzinnie odkryjemy potencjał dawnych instrumentów! 

Wydarzenie ma charakter dnia otwartego, na którym goście będą mogli zainspirować się muzycznymi warsztatami, wydarzeniami artystycznymi oraz stałymi zajęciami oferowanymi przez Krzywy Komin.

Muzyczna przygoda w CRZ startuje o 15:00! Wraz z Pulsem Rytmu odpłyniemy w muzyczną podróż wgłąb siebie. „Muzyczne Przebudzenie” to niezwykłe, bezpłatne warsztaty etniczne, podczas których melodie płyną prosto z serca! Wykorzystując muzykę tradycyjną i etniczne instrumenty, damy się ponieść twórczej improwizacji. Zapraszamy zarówno osoby doświadczone, jak i te, które wątpią w swoją muzykalność – przy pomocy własnego głosu i prostych instrumentów KAŻDY może tworzyć muzykę! Wystarczy odrobina odwagi! Na warsztaty „Muzyczne Przebudzenie”zapraszamy również dzieci  pod opieką dorosłych. Odkryjemy na nowo dawne brzemienia, łącząc rodzinną zabawę z edukacją.

Rozśpiewanych gości Centrum zapraszamy o 17:00 na wernisaż  wyjątkowej wystawy  Deliberation Mateusza Rokickiego – laureata konkursu (P)Arty Hard. Deliberacja to chwila zatrzymania się nad własnymi przeżyciami, rozważania wewnętrznych stanów i konfrontacji z nimi. Artysta poprzez prezentowane prace zwróci nam uwagę na drobne rzeczy, których już nie dostrzegamy w pędzie dnia codziennego. Uczucie zadowolenia z własnej pracy, smak domowego obiadu, wspomnienie chwil z najbliższymi czy uczucie muśnięcia gołych stóp przez fale lub źdźbło trawy – w prezentowanych pracach goście odnajdą uchwycone doznania „tu i teraz”.

Wystawa Deliberation to moment wyciszenia. Pauza po żywiołowych warsztatach muzycznych. Podczas wernisażu będą nam towarzyszyć delikatne dźwięki muzyki na żywo, która osadzi gości w przestrzeni kontemplacji. Przy odrobinie skupienia może uda się zobaczyć coś więcej niż rzeźby, dłonie i stopy na kawałku drewna; wsłuchać się w swoje emocje i myśli towarzyszące obcowaniu ze sztuką.

Muzyczna Noc Nadodrza to niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej CRZ Krzywy Komin! Tego dnia tniemy ceny na wszystkie zajęcia Centrum! Wpadajcie na warsztaty roślinne Pustynia w Szkle, szkolenie MS EXCEL lub Renowację Mebli z rabatem – 10%. 

Koniecznie zarezerwujcie czas już dziś, zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych i bawcie się razem z nami! 21 września w CRZ Krzywy Komin na pewno nie będzie nudny!

Harmonogram: (zapisy na stronach wydarzeń po kliknięciu w nazwę)

12:00-16:00 Szkolenie MS EXCEL dla średniozaawansowanych cz.1 – 10%

12:00-16:00 Weekendowe warsztaty Renowacji Mebli dzień 2. -10%

15:00-17:00 Muzyczne Przebudzenie wstęp wolny

15:00-17:00 Pustynia w Szkle -10%

17:00-18:00 Deliberation – wernisaż Mateusza Rokickiego -wstęp wolny

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE