Naturą plecione - cykl warsztatów florystycznych

30.10-21.12.2017

Korzystając z uroków, jakie daje nam złota polska jesień, CRZ Krzywy Komin zaprasza na cykl warsztatów florystycznych. Będziemy tworzyć kompozycje, stroiki, dekoracje świąteczne i wianki plecione z faszyny i gałązek drzew iglastych. Na koniec ozdobimy je darami lasu, niebarwionymi suszkami florystycznymi i wyobraźnią by stworzyć piękne dekoracje na najbliższe miesiące. Pierwsze warsztaty z cyklu odbędą się już 30 października 2017. Wszystkich Świętych to w Polsce bardzo rodzinne święto pełne refleksji i wspomnień. Naturalna kompozycja nagrobna z pewnością upamiętni ten wyjątkowy czas, kiedy wspominamy tych, co odeszli. Uchwyć z nami jesień i zanieś ją na cmentarz. Kompozycję będziemy tworzyć na iglastym podkładzie ozdabiając ją różnymi darami przyrody, także tymi florystyczno-ogrodowymi by idealnie oddać symbolikę życia, które przemija.

wszystkich_swietych

Podobno we Wrocławiu pojawił się po raz pierwszy wieniec adwentowy. Jest to szczególna ozdoba symbolizująca przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Już 30 listopada 2017 wykorzystamy gotowe podkłady wieńca lub stworzymy go od podstaw. Ozdobimy tym, co najbardziej aromatyczne i świąteczne, Na koniec dodamy świeczki, czyli nadzieję, którą symbolizuje płomień. Naucz się go wykonywać, a potem zorganizuj spotkanie dla swoich najbliższych.

wieniec_adwentowy

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas pełen zapachów, radości, miłości, przyjacielskiej i rodzinnej atmosfery. 5 grudnia 2017 wspólnie stworzymy wianki świąteczne. Takie jak z obrazków, tylko jeszcze ładniejsze, bo unikatowe. Wykorzystamy różne gałązki iglaste, naturalne dodatki florystyczne i ulubione ozdoby świąteczne. Powstałe kompozycje pomogą sprawić by święta w tym roku były wyjątkowe.

wianek_swiateczny

Okrągłe bombki to harmonia. Już 14 grudnia 2017 poszukamy jej z naturą. Będziemy tworzyć naturalne bombki z darów lasu i dodatków florystycznych w duchu biophilic design.

bombki

Piękny stół wigilijny, z pysznymi potrawami i najbliższymi, którzy za raz przy nim zasiądą, to moment, na który wszyscy czekają od jesieni. W tym roku przyozdobiony zostanie stroikiem bożonarodzeniowym stworzonym własnoręcznie, który wykonamy 21 grudnia 2017. Będzie on wyglądał jak ze świątecznych filmów, w ulubionych kolorach, z ulubionymi dodatkami, naturalny i leśny.

stroik_bozonarodzeniowy

TERMINARZ WARSZTATÓW:

30 października 2017 – KOMPOZYCJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - <<<<ZAPISY>>>> 30 listopada 2017 – WIENIEC ADWENTOWY - <<<<ZAPISY>>>> 5 grudnia 2017 – WIANEK BOŻONARODZENIOWY - <<<<ZAPISY>>>> 14 grudnia 2017 – NATURALNE BOMBKI - <<<<ZAPISY>>>> 21 grudnia 2017 – STROIK BOŻONARODZENIOWY - <<<<ZAPISY>>>>   Do zobaczenia! *Cena obejmuje kwiaty i wszystkie materiały do przygotowania kompozycji, którą po warsztatach zabierasz do domu. 

Prowadzący: Natalia Bańdo

Natalia Bańdo – architektka krajobrazu i florystka. Tworzy z miłości do natury w duchu biophilic design. Wierzy, że piękne rzeczy najlepiej tworzyć samemu, wykorzystując najprostsze materiały które dostarcza Matka Natura. Inspiracji do działania poszukuje włócząc się po świecie. Jej prace można znaleźć na: www.facebook.com/bandoszka, a większe, grupowe projekty na www.facebook.com/grupadoprzodu

Cena:

90-120 zł/ warsztat zł

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów