ŚWIĄTECZNE SPA - ZRÓB SOBIE KOSMETYKI

08.12.2018, 14.00 - 16.00

Jak wyczarować naturalny kosmetyk pachnący świętami? Zapraszamy na cudownie odprężające warsztaty, podczas których samodzielnie przygotujesz kosmetyki na bazie surowców roślinnych. Uczestnicy zanurzą się w świat zmysłowych olejków eterycznych, suszonych ziół i kwiatów, a także zyskają podstawową wiedzę na temat właściwości odżywczych poszczególnych składników aromatycznych kompozycji. Będzie dużo cytrusów, korzennych przypraw i ciepłych nut zapachowych:) Wszystkie produkty pięknie zapakujemy, by mogły stać się miłą niespodzianką dla kogoś bliskiego.

Glicerynowe mydło DIY – na warsztatach uzyskamy piękne, kolorowe mydełka tzw. metodą „Melt & Pour”. Poznamy sposoby wzbogacenia bazy glicerynowej o różnorodne składniki pielęgnacyjne. To fajna zabawa dobierać i łączyć produkty, które z pewnością polubi nasze skóra. Wszystkie są naturalne, przyjazne dla nas i środowiska. Do dyspozycji uczestników będą różne, ciekawe kształty foremek. Każdy uczestnik przygotuje dwa duże mydła lub sześć małych.

Ziołowe saszetki do kąpieli – nic tak nie poprawia nastroju jak relaksująca, rozgrzewająca kąpiel. Podczas warsztatu skomponujemy roślinne mieszanki i uformujemy je w woreczki, które można zawiesić na kranie lub wrzucić bezpośrednio do wanny. Do wyboru uczestników będą m.in.: kojąca saszetka z melisą i lawendą, rozgrzewająca z imbirem i pomarańczą, łagodząca z płatkami owsianymi i nagietkiem oraz poprawiająca nastrój z zieloną herbatą. Każdy uczestnik przygotuje dwie pachnące saszetki do kąpieli.

Zimowy olejek do masażu – na warsztatach poznamy różne rodzaje olejów roślinnych, które znakomicie nadają się do masażu. Każda osoba będzie mógła przygotować jedną kompozycję do wyboru: olejek rozgrzewający lub relaksacyjny. Mieszankę wzbogacimy nutą zapachową, przyprawami oraz suszonymi roślinami. Taki olejek cudownie odżywi naszą skórę i z dnia na dzień będzie nabierał szlachetnych właściwości aromaterapeutycznych. Dodatkowo zanurzone rośliny pięknie będą się prezentować w szklanej butelce.

Prowadzący: Jolanta Łapinkiewicz

Z wykształcenia kulturoznawca, krytyk artystyczny i technik fotografii. Od lat zaangażowana w lokalne inicjatywy społeczno-kulturalne. Animatorka kreatywnych zajęć dla dzieci. Entuzjastka upcyklingu i tradycyjnego rzemiosła. Miłośniczka wszystkiego co zielone!

Cena:

90 zł

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE