NIEWIDZIALNY MANHATTAN. ALTERNATYWNA TOPOGRAFIA OSIEDLA PLAC GRUNWALDZKI

05.09-03.10.2020

Czy wiesz, że każdy z nas postrzega otoczenie w zupełnie inny sposób? Dlaczego wobec jednych miejsc przechodzimy obojętnie, podczas gdy inne wywołują w nas emocje? Co w architekturze jest szczególnie istotne?

Zapraszamy do udziału w cyklu spacerów, podczas których zbadamy architekturę osiedla Plac Grunwaldzki, zwracając uwagę na te doświadczenia, które tylko z pozoru nie mają żadnego znaczenia.

Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach osoby niewidome i słabowidzące. Wasza perspektywa ma tu kluczowe znaczenie! Liczymy, że wspólnie odkryjemy tę warstwę architektury, która często bywa ignorowana, ze względu na to, iż przywykliśmy kierować się wzrokiem, a przez to doceniać jedynie to, co wizualne.

Co więcej, w czasie spacerów spotkamy się z osobami, które przybliżą nam historię osiedla, skomentują architektoniczne detale lub też opowiedzą nam jak mieszka się w tym wyjątkowym miejscu!

Jak duże są przestrzenie wewnątrz „Sedesowców”? Jak długo trzeba jechać windą na ostatnie piętra wieżowców? Wspólnie sprawdzimy, co znajduje się wzdłuż chodników i na „zapleczach” Manhattanu! Podczas poszczególnych spotkań będziemy odwiedzać inne rejony osiedla, a na koniec każdego z nich, korzystając z gościnności FANDOMu, w komfortowych warunkach porozmawiamy o naszych wrażeniach.

Terminy spacerów:
— 5 września 2020 (sobota), godz.13.00–16.00
— 19 września 2020 (sobota), godz. 10.00–13.00
— 26 września 2020 (sobota), godz. 10.00– 3.00
— 3 października 2020 (sobota), godz. 13.00–16.00

Prowadzący: Maciej Bączyk – mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ukończył Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się dźwiękiem i obrazem, zarówno w praktyce, jak i w teorii. W 2006 roku wystawą Niewidzialna mapa Wrocławia debiutował w galerii Awangarda BWA Wrocław. Efektem projektu była publikacja przewodnika po Wrocławiu w całości opartego na refleksji i wiedzy niewidomych mieszkańców.

 

INFORMACJE O ZAPISACH:

Organizatorem spacerów jest Muzeum Współczesne Wrocław.

W każdych zajęciach może wziąć udział maksymalnie 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby z dysfunkcjami wzroku.

Zgłoszenia na dany warsztat przyjmujemy najpóźniej do czwartku poprzedzającego wybrany termin spotkania (do godz. 16.00).

Na warsztaty można zgłosić się:
— telefonicznie (71 356 42 53) lub
— przez formularz zgłoszeniowy

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

W czasie spaceru prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między uczestnikami, a podczas przebywania w przestrzeni zamkniętej o zakrywanie ust i nosa.

Zbiórka uczestników przed budynkiem Fandomu, adres: plac Grunwaldzki 6 [zobacz na mapie >>>].

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Zajęcia są częścią cyklu spacerów architektoniczno-urbanistycznych realizowanych w ramach Sympozjum Wrocław 70/20 – oddolnego programu obchodów 50. rocznicy Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

5

Miejsce wydarzenia:

Plac Grunwaldzki 6

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów