NOC MUZEÓW - ONLINE

14-16.05.2021, 16:00-17:00

Zapraszamy na obchody Nocy Muzeów!

W tym roku przenosimy swoje aktywności do sieci. W ramach święta muzealnictwa na Facebookowym profilu CRZ Krzywy Komin i Fundacji Open Mind zabierzemy Was w podróż po wrocławskich muzeach. Będziecie mogli zwiedzić je wirtualnie - w wersji wideo  oraz audio. Mamy nadzieję, że barwne opowieści i zaprezentowane ciekawostki rozbudzą waszą wyobraźnię i pozwolą lepiej zrozumieć fascynujący świat sztuki.

Materiały zostały zrealizowane w ramach projektu “Open Art.Udogodnienia”.  Na stronie internetowej www.openart.wroclaw.pl znajdziecie: filmy, broszury edukacyjne oraz zadania do samodzielnego wykonania dla najmłodszych widzów. Zachęcamy Was do radosnej twórczości!

  • 14 maja

12:00 - Dźwiękowe lekcje sztuki z Muzeum Współczesnym Wrocław --> premiera wydarzenia

16:00 - Dźwiękowe lekcje sztuki - 1000 lat Wrocławia z Muzeum Historycznym we Wrocławiu w Pałacu Królewskim

  • 15 maja

12:00 -  Z wynalazkiem przez wieki - epoka kamienia. Wirtualny spacer po Arsenale Miejskim

Wirtulany spacer po archeologicznych zabytkach. Podczas zwiedzania poznacie historię ludzkości pisaną przełomowymi wynalazkami epoki kamienia. Filmowa skarbnica dla osób, które chętnie zgłębiają tajniki nauki podane w przyjemnej formie

14:00 - Z wynalazkiem przez wieki - epoka  brązu i żelaza. Wirtualny spacer po Arsenale Miejskim

Wirtulany spacer po archeologicznych zabytkach. Podczas zwiedzania poznacie historię ludzkości pisaną przełomowymi wynalazkami epoki brązu i żelaza.

16:00  - Mamuty, tury i inne zwierzęta. Wirtualny spacer po Arsenale Miejskim

Przeniesiemy się tysiące lat wstecz, by poznać niesamowite gatunki zwierząt o niezwykłych rozmiarach. Dowiemy się czy mamuty naprawdę były groźne? Sprawdzimy jak wyglądał nosorożec włochaty. Odkryjemy tajemnice malowideł naskalnych. Poznamy pochodzenie i dzieje różnych gatunków zwierząt, a także zastanowimy  się nad ich  relacją z człowiekiem.

  • 16 maja

12:00 -  Ciekawostki i tajemnice Starego Ratusza. Wirtualny spacer po Muzeum Sztuki Mieszczańskiej

Wirtualny spacer po Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, które specjalizuje się w gromadzeniu i prezentowaniu obiektów związanych z wrocławskimi warsztatami rzemieślniczymi oraz artystami od czasów najdawniejszych po współczesność. Mieści się w Starym Ratuszu – jednym z najwybitniejszych zabytków późnogotyckiej architektury świeckiej w Europie.

16:00 - Dźwiękowe lekcje sztuki. Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu

Dołaczcie do Nas!

 

 

Cena:

DARMOWE

ZAPISY ZAMKNIĘTE