NOM - Niezidentyfikowany Obiekt Miejski

27.06.2015, 11:00-14:00

Celem warsztatów jest stworzenie przez młodych projektantów Niezidentyfikowanego Obiektu Miejskiego, w skrócie NOM. Ma to być kreatywna odpowiedź na potrzeby najmłodszych mieszkańców miasta w zakresie przestrzeni publicznych, których są użytkownikami. Zaproponowane rozwiązanie ma być zgodne z aktualnymi trendami zrównoważenia architektury i przestrzeni pod kątem energii, wody, materiałów, odpadów, zieleni i transportu uwzględniając aspekty ekologiczne, społeczne i ekonomiczne.

Warsztaty będą podzielone na trzy etapy: DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE i REALIZACJA. Na pierwsze zaprosimy już 27 czerwca! Podczas zajęć dzieci poznają pracę architekta i projektanta – od szkiców do realizacji oraz zagadnienia zrównoważenia w projektowaniu. Z tą wiedzą, mali projektanci przystąpią do poszukiwania miejsc w znanych im przestrzeniach publicznych, które chcieliby ulepszyć i lepiej dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Po warsztatach rozpoczną czas poszukiwań rozwiązań oraz gromadzenia materiałów, które są zgodne z duchem czasu, przede wszystkim PROspołecznych i EKOlogicznych.

W kolejnym etapie KREOWANIE (październik 2015), młodzi twórcy połączą swoje rozwiązania, pomysły i materiały w synergiczną całość, czego efektem ma być koncepcja NOM. Następnie, w trzecim etapie warsztatów REALIZACJA, młodzi projektanci będą współpracować z architektami przy wykonaniu prototypu ich wspólnego projektu.

Prowadzący: Anna Bać

adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, założycielka i opiekunka koła naukowego eko_studio, współzałożycielka zespołu roboczego Architektura Energoaktywna

Prowadzący: Piotr Michalski

Architekt, ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, gdzie w 2020 roku obronił doktorat. Od 2008 roku zdobywa doświadczenie zawodowe w polskich i zagranicznych pracowniach architektonicznych m.in.: JSK Architekci, Studio EL, PRP Architects. Brał udział w nagradzanych projektach konkursowych, na m.in.: Bibliotekę Multimedialną Grafit we Wrocławiu (I nagroda), energooszczędny budynek biurowy w Bielanach Wrocławskich (II nagroda), zabudowę mieszkaniową osiedla Nowe Żerniki (III nagroda). Zrealizowana, w ramach wygranego konkursu, Biblioteka Multimedialna Grafit została wyróżniona w konkursie DOFA’17 w kategorii „Wnętrze & Dizajn” oraz została ujęta w zestawieniu 10 niezwykły bibliotek w Polsce przez portal culture.pl. Dało to początek współpracy z arch. Sandrą Piasek przy projektach wnętrz kolejnych bibliotek: Biblioteki Fama we Wrocławiu (nominacja w konkursie Polskie Wnętrze 2016 w kategorii wnętrza publiczne) oraz Biblioteki Centralnej w Brzegu (wyróżnienie w konkursie 2018 Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego w kategorii Obiekt Użyteczności Publicznej). W latach 2012-2016 prowadził zajęcia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej z zakresu projektowania architektury mieszkaniowej, jedno-i wielorodzinnej oraz architektury usługowej. Współpracując z Fundacją Open Mind współorganizował międzynarodowe warsztaty projektowe Fresh Design (2013 -2017) oraz brał udział w warsztatach Kids Design Space (2015, 2016, 2018). Od 2017 roku pracuje dla biura PRP Architects gdzie zajmuje się projektami osiedli mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii, m.in.: rewitalizacją wioski olimpijskiej w Londynie.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej

ZAPISY ZAMKNIĘTE