NOM - Niezidentyfikowany Obiekt Miejski

27.06.2015, 11:00-14:00

Celem warsztatów jest stworzenie przez młodych projektantów Niezidentyfikowanego Obiektu Miejskiego, w skrócie NOM. Ma to być kreatywna odpowiedź na potrzeby najmłodszych mieszkańców miasta w zakresie przestrzeni publicznych, których są użytkownikami. Zaproponowane rozwiązanie ma być zgodne z aktualnymi trendami zrównoważenia architektury i przestrzeni pod kątem energii, wody, materiałów, odpadów, zieleni i transportu uwzględniając aspekty ekologiczne, społeczne i ekonomiczne.

Warsztaty będą podzielone na trzy etapy: DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE i REALIZACJA. Na pierwsze zaprosimy już 27 czerwca! Podczas zajęć dzieci poznają pracę architekta i projektanta – od szkiców do realizacji oraz zagadnienia zrównoważenia w projektowaniu. Z tą wiedzą, mali projektanci przystąpią do poszukiwania miejsc w znanych im przestrzeniach publicznych, które chcieliby ulepszyć i lepiej dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Po warsztatach rozpoczną czas poszukiwań rozwiązań oraz gromadzenia materiałów, które są zgodne z duchem czasu, przede wszystkim PROspołecznych i EKOlogicznych.

W kolejnym etapie KREOWANIE (październik 2015), młodzi twórcy połączą swoje rozwiązania, pomysły i materiały w synergiczną całość, czego efektem ma być koncepcja NOM. Następnie, w trzecim etapie warsztatów REALIZACJA, młodzi projektanci będą współpracować z architektami przy wykonaniu prototypu ich wspólnego projektu.

Prowadzący: Anna Bać

adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, założycielka i opiekunka koła naukowego eko_studio, współzałożycielka zespołu roboczego Architektura Energoaktywna

Prowadzący: Piotr Michalski

doktorant na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, współzałożyciel zespołu roboczego Architektura Energoaktywna

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej

ZAPISY ZAMKNIĘTE