Papier i tektura. Zrób to sam.

09.11.2018, 16.00-19.00

Termin: 9 listopada 2018 (PIĄTEK)

Godzina: 16.00-19.00

Etap: KREOWANIE

Wiek dzieci: 8-15 lat

Ilość miejsc: 15

Miejsce: CRZ Krzywy Komin

Organizator: Fundacja Open Mind

Zajęcia bezpłatne

ZAPISY TRWAJĄ!

Papier i tektura to materiały, które spotykamy na co dzień w postaci opakowań, chusteczek, gazet, zeszytów czy książek. Jak się jednak okazuje, te niepozorne materiały mogą być zastosowane do wykonanie mebli, elementów wyposażenia wnętrz a nawet budynków.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez dr arch. Jerzego Łątkę- specjalistę z zakresu projektowania form użytkowych i architektury, dzieci  dowiedzą się jak produkowana jest tektura, jakie ma właściwości i do czego może się przydać. Będą miały również niepowtarzalną okazję do zaprojektowania wyjątkowo pomysłowej konstrukcji. Papier i tektura dają ogromne pole do popisu dla wyobraźni. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i do dzieła!


 Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logotypy-2018 maly

Prowadzący: Jerzy Łątka

Jerzy Łątka jest architektem, projektantem i naukowcem związanym z Zespołem Architektury Mieszkaniowej na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W swojej pracy badawczej i projektowej zajmuje się możliwościami wykorzystania papieru i jego pochodnych do realizacji nowatorskich konstrukcji wykonanych z tego materiału a także architekturą tymczasową, pomocową i społeczną. W 2017 rokum obronil doktorat na Wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego w Delft (w Departamencie Architectural Engineering + Technology). Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył w polskich i międzynarodowych biurach projektowych oraz uczelniach wyższych. Odbył praktyki zawodowe i staże naukowe w Polsce, Irlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii i Holandii. W 2013 roku wraz z Shigeru Ban Architects i Voluntary Architects Network brał udział w projekcie i realizacji pomocowego przedszkola Paper Nursery School w mieście Yaan w Chinach. W roku 2016 zdobył pierwsze miejsce w konkursie Futu Wro Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Zrealizowany w ramach ESK projekt Domek z Kart / House of Cardsbył eksperymwntalną jednostką mieszkalną wykonaną z komponentów papierowych. W 2017 został wybrany jednym z 30 kreatywnych Wrocławia oraz jednym z dziesięciu innowatorów przed 35 rokiem życia w Polsce wybranych przez prestiżowy MIT Technology Review. Jest założycielem platformy projektowo – badawczej architektury papierowej: www.archi-tektura.pl

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

ZAPISY ZAMKNIĘTE