PHOTO DAY - bezpłatne warsztaty dla dzieci

10.08.2017, 13:00-16:00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi aspektami, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko poprzez wspaniałą zabawę. Już po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do wspólnego eko-działania. Już 10 sierpnia wybierzemy się na wspólne plenerowe fotografowanie! Podczas warsztatów fotograficznych, które odbędą się w CRZ Krzywy Komin, dzieci dowiedzą się o kompozycji, przysłonie, czasie naświetlania i innych pojęciach związanych z fotografowaniem. Gdy już zdobędą potrzebną wiedzę, wyruszą na wyprawę po wrocławskim Nadodrzu by uchwycić w obiektywie jak piękny jest Wrocław. Tematem przewodnim zdjęć będzie miasto i powietrze bo nie chcemy żyć w mieście pełnym smogu! Efekty warsztatów pokażemy podczas grudniowej wystawy. Na warsztaty prosimy o zabranie aparatów fotograficznych bądź telefonów z możliwością fotografowania. Do zobaczenia!   Udział w warsztatach możliwy jest po zaakceptowaniu regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim. Przed zajęciami poprosimy Państwa również o wypełnienie niezbędnych oświadczeń. 16804700_10211732401655097_62939602_o Organizator: Fundacja Open Mind   Współorganizacja: CRZ Krzywy KominGrupakreatywni.plKids Design Space  Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek MichalakMarszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia Patronat merytoryczny: Uniwersytet WrocławskiHumanitarium. Ogrody DoświadczeńZakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu WrocławskiegoInstytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLife-Apis/pl Partner główny: kogeneracja_logo-01 Partner: MPK Wrocław Patroni medialni: ekologia.plRadio WrocławRadio RAMFathersDOKiSMagazyn FikaTashkaqlturka.plulicaekologiczna.plekogroup.infoegodziecka.pl,  ladnebebe.plczasdzieci.pljuniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło” Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu. Podczas ekologicznej przygody wspólnie z naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”! www.wroclawlaczynascieplo.pl Partner Główny Projektu Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. z Grupy EDF produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Do zobaczenia we Wrocławiu!

Prowadzący: Ksenia Czerkun

Pochodząca z Ukrainy, architekt z zawodu i powołania. Fotografie traktuje jako sztukę, która tak jak inne dziedziny potrzebuje uwagi, czasu i zaangażowania. We własnej praktyce fotograficznej do odnalezienia odpowiedniej kompozycji i właściwego kadru inspiruje się geometrią lub abstrakcją. Dla niej bohaterem kadru może być nawet pusta przestrzeń, wypełniona światłem lub mocny kolorowy akcent. Nie przestaje poszukiwać nowości związanych z tematyką fotografii. Najskuteczniejszą ścieżkę rozwoju dostrzega w połączeniu teorii z praktyką popartą motywacją do pracy. Jej fotografię można było zobaczyć w CRZ Krzywy Komin na wystawie „Wrocławskim krOKIEM” na przełomie kwietnia i maja 2017 roku.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

ZAPISY ZAMKNIĘTE