PICASSO FACE. CIEKAWOSTKI O KUBIZMIE DLA DZIECI

17.10.2020, 10:00-12:00

Cześć dzieciaki!

Zapraszamy na artystyczne warsztaty, podczas których w ciekawy sposób poznacie niezwykły świat kubizmu!

Kubizm to kierunek w sztuce, polegający na tworzeniu obrazu z wykorzystaniem brył i figur geometrycznych. Przedstawiane przedmioty czy twarze były dzielone na fragmenty i płaszczyzny, po czym zestawiane tak, by ukazać ich wygląd z różnych perspektyw i w różnym oświetleniu.....

Picasso malował portrety z różnych brył geometrycznych -  trójkąty koła prostokąty..... oraz łączył twarz widzianą z boku czyli profilu i widzianą od przodu... Podczas spotkania przyjrzymy się twórczości artysty i stworzymy własne małe dzieła sztuki!

Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie. – Pablo Picasso

Prowadzący: Anna Pawlina

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

5

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE