PIĘKNE LATO, PIĘKNE PISANIE! Wakacyjny cykl kaligrafii w CRZ Krzywy Komin.

07-28.08.2018, 11:00-19:00

Tego lata pragniemy zaprosić Państwa na wakacyjny cykl kaligrafii organizowany w CRZ Krzywy Komin. Warsztaty odbywają się pod czujnym okiem Pani Katarzyny Rohleder, która od lat zajmuje się sztuką pięknego pisania. Wakacje to idealny czas na kreatywny relaks połączony z możliwością zdobycia, bądź rozwoju, ciekawych umiejętności. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję posługiwać się maczaną w atramencie stalówką. Razem będziemy odkrywać tajemnice pisma gotyckiego oraz copperplate.

W ofercie znajdują się dwie tematyki zajęć. Warsztaty pisma copperplate, czyli kursywy angielskiej, zwanej także rondówką. Ten rodzaj pisma swoją historią sięga przełomu XVII i XVIII wieku, w którym to kupcy musieli pisać szybko i starannie. Drugim wariantem warsztatów jest pismo gotyckie, używane w średniowieczu, charakteryzujące się ozdobną formą, znaną już w XIII wieku.

Cykl warsztatów kaligrafii dedykowany jest osobom dorosłym, zarówno tym, które znają podstawy, jak i debiutantom w tym niezwykle interesującym temacie pisma artystycznego.

Wszystkie niezbędne materiały zapewnia prowadząca, wymagana jest jedynie własna teczka na stworzone prace. Terminarz: • 7 sierpnia, godz. 17:00-19:00 – Pismo COPPERPLATE <-- link: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/kaligrafia-warsztaty-pieknego-pisania-pismo-copperplate-3/ • 11 sierpnia, godz. 11:00-15:00 – Pismo GOTYCKIE <-- link: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/kaligrafia-warsztaty-pieknego-pisania-pismo-gotycke-5/ • 18 sierpnia, godz. 11:00-15:00 – Pismo COPPERPLATE <-- link: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/kaligrafia-warsztaty-pieknego-pisania-pismo-copperplate-4/ • 28 sierpnia, godz. 17:00-19:00 – Pismo GOTYCKIE/ COPPERPLATE <-- link: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/kaligrafia-warsztaty-pieknego-pisania-pismo-gotycke-copperplate/

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE