PIERWSZE KROKI Z INDESIGNEM

17-20.08.2020, 10.00-17.00

Zapraszamy wszystkie osoby chcące zapoznać się z doskonałym narzędziem do projektowania publikacji przeznaczonych między innymi do druku. Mowa oczywiście o programie InDesign, dzięki któremu tworzenie wielostronicowych wydawnictw będących połączeniem tekstu z ilustracją stanie się łatwe i przyjemne.

W czasie zajęć będzie można zdobyć wiedzę między innymi o tym jak:

  • rozpocząć pracę z programem  oraz swobodnie poruszać się po jego przestrzeni roboczej,
  • tworzyć, edytować i konfigurować dokumenty,
  • składać i łamać teksty,
  • manewrować kolorami i elementami graficznymi,
  • przygotować projekt do druku i eksportować dokument w różnych formatach.

Ponadto omawiać będziemy liczne zagadnienia związane z projektowaniem, między innymi takie jak kompozycja i jej rodzaje, typografia, ilustracja, hierarchia, czytelność, synteza, estetyka. Każdy z tematów zostanie również przeanalizowany podczas różnych ćwiczeń. Wszystko to ma na celu przygotowanie uczestników warsztatów do umiejętności rozpoznawania i samodzielnego projektowania różnego rodzaju publikacji przy użyciu programu InDesign.

*Na miejscu dostępne są komputery stacjonarne z wgranym programem. Można przyjść też z własnym laptopem, warunkiem jest zainstalowany oryginalny program lub ściągnięta jego bezpłatna wersja próbna ze strony  www.adobe.com.

Warsztat podzielony jest na dwa spotkania:

  • 17.08.2020, godz. 10.00-17.00
  • 18.08.2020, godz. 10.00-17.00
  • 19.08.2020, godz. 10.00-17.00
  • 20.08.2020, godz. 10.00-17.00

Zapis obowiązuje na cały cykl!

*W formularzu zgłoszeniowym, w polu UWAGI napisz czy przyjdziesz z własnym laptopem.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów tworzenia książek od postaw. Uczestnicy wyruszają w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce czytelnika. Pod okiem mistrzów liternictwa, druku i sztuki introligatorskiej powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Prowadzący: Aleksandra Niemiec

Absolwentka Wydziału Grafiki na ASP we Wrocławiu, od 2006 roku związana z florystyką.Od 2010 r. współpracuje z ogólnopolskim pismem florystycznym jako grafik, redaktor, współorganizator sesji zdjęciowych oraz twórca zamieszczanych w piśmie aranżacji florystycznych. Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą i pasją podczas licznych warsztatów z projektowania graficznego, rękodzieła artystycznego i florystycznego. Zajęcia dedykuje wszystkim miłośnikom natury, designu i twórczego spędzania czasu. Jako grafik stawia na prostotę i pomysłowość. Uwielbia robić kolaże sytuacyjne i ożywiać stare zdjęcia z albumu rodzinnego przekształcając je na gify.

Cena:

DARMOWE

ZAPISY ZAMKNIĘTE