Pieśni w kręgu czyli jak obudzić w sobie kompozytora

09.09.2017, 15:00 - 18:00

W ramach Muzycznej Nocy Nadodrza, Dźwiękujemy!
Zapraszamy na Warsztaty "Pieśni w kręgu, czyli jak obudzić w sobie kompozytora"
 
Czy komponowanie to dla Ciebie obrazek Ludwiga van Beethovena pochylonego nad arkuszem papieru w pięciolinię? Uważasz, że "pisanie" muzyki jest zarezerwowane wyłącznie dla tych, którzy ukończyli kompozycję, dla zawodowych muzyków, lub dla tych, na których spłynęło natchnienie? Jeśli zawsze ciągnęło Cię do tworzenia muzyki, ale przekonania dotyczącej zbyt małej ilości narzędzi powstrzymywały od działania, lub jeśli jesteś zawodowym muzykiem ​odczuwającym twórczą blokadę, to zachęcam Ciebie do wzięcia udziału w moim warsztacie "Pieśni w kręgu".
 
"Pieśni w kręgu" to komponowanie bez koncypowania, odkrywanie królestwa rytmu i harmonii, obecność i czujność, a przede wszystkim świetna zabawa dla osób na każdym stopniu muzycznego zaawansowania. Podczas zajęć poznamy podstawy zdrowej emisji, która pozwoli nam swobodnie posługiwać się naszymi głosami i brzmieć w wielogłosie. Poznamy lub przypomnimy sobie kilka prostych zasad z teorii muzyki. Będziemy bawić się rytmem i harmonią.
warsztaty2
Cel warsztatów
Poznanie swoich możliwości głosowych i użycie ich w procesie komponowania.
Umiejętność tworzenia utworów nie w obrębie konkretnego gatunku, ale wynikających z tego, jaka muzyka w nas siedzi („Jesteś tym, czego słuchasz”). Rozpoznawanie możliwości i ograniczeń swojego instrumentarium (grupa), aktywne słuchanie siebie i budowanie więzi.
 
Program
- Budzimy nasz głos i zapraszamy do pracy, czyli rozgrzewka wokalna
- Rozpoznajemy nasz głos w przestrzeni i w kontekście innych śpiewających
- Nadajemy kształt i szukamy intencji
- Szukamy harmonii i rytmu
- Improwizujemy - Odkrywamy własną indywidualność i ekspresję poprzez pracę z grupą
 
Zapraszamy dorosłych i dzieci od 12 roku życia.
Wydarzenie na Facebooku - LINK

Prowadzący: Kacha Pakowska

Kacha Pakowska - wokalistka, pianistka, autorka tekstów i fotografka. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Część jej muzycznej osobowości to energetyczny Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra, śpiewa, pisze teksty i występuje na scenie, drugą, bardziej liryczną odsłonę, ujawnia pod szyldem Kacha Pakosa Band gdzie występuje z rozmaitymi wrocławskimi muzykami. Od ponad trzech lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole Ovo, Wiedmy oraz podczas zajęć z uczniami, którzy chcą uczyć się słowiańskich pieśni. Do tej pory śpiewała lub śpiewa nadal z takimi zespołami jak: Charles Pakowsky, Flying Moses, Miss Jass, SheMoans, Sounds Grape, OVO, The Sound Office oraz Kacha Pakosa Band. Podczas pracy z grupą często sięga do naturalnych możliwości improwizacyjnych uczestników pokazując jak za pomocą głosu można zbudować utwór muzyczny i poznać zasady jego powstawania.

Cena:

120 zł

Ilość miejsc:

18

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE