Przed nami kolejne warsztaty organizowane w ramach projektu "Trampolina do kultury". Tym razem zajmiemy sie zagadnieniem placemakingu. To świetna okazja, by poznać model projektowania przestrzeni miejskich w oparciu o wiedzę i preferencje mieszkańców i zastanowić się nad tym jak powinno wyglądać nasze miasto. Placemaking według definicji to wieloaspektowe podejście do projektowania przestrzeni publicznych, które czerpie z inspiracji i potencjału społeczności lokalnej. Bierze pod uwagę wiele czynników, m.in.: edukację, odpoczynek, kulturę. Przykładem takiej przestrzeni w tkance miejskiej mogą być publiczne biblioteki. Dzisiejsze biblioteki to nie tylko magazyny księgozbioru. To również często miejsca do pracy, spotkań, warsztatów, odpoczynku dla różnych grup odbiorców - dzieci, nastolatków, dorosłych i seniorów. Poprzez projekty wnętrz, odpowiadające potrzebom lokalnych społeczności, mogą stanowić miejsce spędzania czasu indywidualnie oraz w grupie aktywizując sąsiedztwo. Aspekt tworzenia takich przestrzeni zostanie zaprezentowany przez biuro Piasek Michalski Architekci.
W ramach warsztatów uczestnicy zainspirowani nagradzanymi realizacjami biura Piasek Michalski Architekci, będą mieli okazję zaprojektować wnętrze jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.
- 7 listopada, godz. 12.00-18.30 - wykład + warsztaty w CRZ Krzywy Komin
Serdecznie zapraszamy!
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
* Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).
............................................................................................................................................................................................................................................................................
Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Przestzreni Miejskiej. Zajęcia poświęcone są zrozumieniu przestrzeni miejskiej jako miejsca zaistnienia zjawisk kulturalnych, a także poszczególnych elementów, które się na nią składają. Działanie w dużej mierze wykorzystuje przestrzeń lokalną osiedla Nadodrze, dzięki czemu nie tylko przyczynia się do lepszego zrozumienia przez mieszkańców miejsca ich zamieszkania, ale również stwarza potencjał do poprawy jakości przestrzeni osiedlowej i rewitalizacji poprzez kulturę.
Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt w CRZ Krzywy Komin.
Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
*** Zadbajmy wspólnie o nasze zdrowie:) Sprawdź jak przygotować się do wizyty w Krzywym Kominie. Garść przydatnych informacji!
Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:
- Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
- W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
- Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
- Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
- Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
- Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
- W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.