PLASTYCZNY KALEJDOSKOP

27-31.07.2020, 7:30-16:30

Plastyczny kalejdoskop - to cykl warsztatów, na którym poznacie mnóstwo ciekawych technik plastycznych. Wspólnie tworzyć będziemy min.: błękitne fotogramy w technice cyjanotypii, niezwykłe plastyczne obrazy na ścianie wykorzystując foliogram i kolorowe folie, czy ruchome lalki cieniowe. W tym roku na zajęciach tematem przewodnim naszych realizacji będzie „ MAGIA”. Podczas zajęć poznamy też podstawy techniki animacji lalkowej i warsztatu scenografa, będziemy grać w gry i zabawy teatralne, pracować nad ruchem, ciałem, malować i tworzyć. Przed nami mnóstwo wrażeń, pracy i inspirujących wyzwań!

PONIEDZIAŁEK - CYJANOTYPIA

Pierwszy dzień warsztatów „Plastyczny kalejdoskop” spędzimy poznając jedną z najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypię. Wspólnie odbijemy piękne roślinne fotogramy w odcieniach błękitu.

WTOREK - SCENOGRAFIA

Kolejny dzień warsztatów to wspólna realizacja elementów scenografii, rekwizytów teatralnych. Na początek wykonamy magiczne różdżki. Mając je na pewno poradzimy sobie z całą resztą:)

 • Realizacje plastyczne : magiczne różdżki, elementy scenograficzne
 • Praca z ciałem – zadania teatralne, czary – mary.

ŚRODA - TEATR CIENI

Kolejny dzień spędzimy poznając tajniki teatru cieni, wspólnie tworząc niepowtarzalne, ruchome lalki cieniowe. Nauczymy się jak je animować. Postaramy się, żeby nabrały nie tylko oddechu (który jest podstawą do animowania form lalkowych), ale i własnego charakteru. Razem tworzyć będziemy krótkie, ale pełne MAGII etiudy teatralne. Znikające głowy, nagle wydłużające się nogi, aby sięgnąć aż do mrówki ukrytej na księżycu? W teatrze cieni to przecież żaden problem!

CZWARTEK - RYSUNEK + MALARSTWO

Czwarty dzień naszej pracy spędzimy pod znakiem rysunku i malarstwa. W planach rysunek węglem, ołówkiem i malarskie motywy w technice akwareli. Poznamy podstawowe zasady pozwalające uzyskiwać piękne „zwiewne” efekty. Będzie też mnóstwo zabawy np. malowanie z zamkniętymi oczami pod wpływem muzyki i smaku.

 

PIĄTEK - FOLIOGRAMY

Ostatniego dnia naszych warsztatów pobawimy się z użyciem foliogramu. W prosty sposób wyczarujemy zadziwiającą scenerię do naszych teatralnych etiud. Wspólnie stworzymy magiczne królestwo, pełne zadziwiających postaci i miejsc. Będziemy też eksperymentować z użyciem wody, różnych świateł i blikujących lusterek.

Sprawdź cały program KREATYWNYCH WAKACJI >>>>> KLIKNIJ TUTAJ!

................................................................................................................................................................................................................................................................................

Istnieje możliwość zapisania dzieci na cały turnus lub na warsztaty w poszczególne dni.

CENA:

1) 590 zł cena cyklu/turnusu. Przy zapisie rodzeństwa otrzymasz 80 zł rabatu od całości kwoty. (*)

2) 125 zł za cały jeden dzień

3) Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztat – 59 zł (+ możliwość wykupienia posiłku 19 zł).

4) Godziny w jakich Twoje dziecko będzie z nami ustalasz Ty!

CO OBEJMUJE CENA?

 • fantastycznych prowadzących i animatorów
 • warsztaty i kreatywne animacje
 • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
 • wyżywienie.

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

 • 07:30 – 09:00      zbiórka, zabawy integracyjne, śniadanko
 • 09:00 – 10:00      zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz. 1.
 • 10:00 -12:00       zajęcia warsztatowe cz.1.
 • 12:00 – 12:30     przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę;
 • 12:30 – 14:00     zajęcia warsztatowe cz.2.
 • 14:00 – 14:30     przerwa na posiłek
 • 14:30 – 15:30     zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz.2.
 • 15:30 – 16:00     podwieczorek;
 • 16:00 – 16:30     czas absolutnie freestyle
 • :)

(*) PROMOCJE NIE ŁĄCZĄ SIĘ! Odliczeniu podlega w przypadku dodatkowej promocji większy rabat. 

Prowadzący: Dominika Chochołowska-Bocian

Malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Miłośniczka i aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Wykładowczyni Rysunku i Malarstwa we Wrocławskiej Szkole Fotografii Afa. Założycielka Secret Spot. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz studium charakteryzacji filmowej i teatralnej. Stypendystka Accademii di Belle Artii we Włoszech. Organizatorka projektu Artyści dla Ukrainy ART BRIDGE. Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci młodzieży i dorosłych (m. in. Krzywy Komin, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Trampolina, Centrum Inicjatyw Wszelkich, Biuro ESK 2016- Mikrogranty, Autonomia-pracownia działań twórczych).

Cena:

590 zł 560 zł

-5% do 31 maja

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE