PODSTAWY ADOBE INDESIGN. SKŁADANIE I ŁAMANIE TEKSTÓW

22-24.11.2019, 17:00-20:00 I 14:00-21:00 I 10:00-17:00

Zapraszamy wszystkie osoby chcące zapoznać się z doskonałym narzędziem do projektowania publikacji przeznaczonych między innymi do druku. Mowa oczywiście o programie InDesign, dzięki któremu tworzenie wielostronicowych wydawnictw będących połączeniem tekstu z ilustracją stanie się łatwe i przyjemne.

W czasie zajęć będzie można zdobyć wiedzę między innymi o tym jak:

  • rozpocząć pracę z programem  oraz swobodnie poruszać się po jego przestrzeni roboczej,
  • tworzyć, edytować i konfigurować dokumenty,
  • składać i łamać teksty,
  • manewrować kolorami i elementami graficznymi,
  • przygotować projekt do druku i eksportować dokument w różnych formatach.

Wszystko to omawiane będzie na niezwykłym materiale wykreowanym podczas poprzednich spotkań pracowni Kultura Książki. Do dyspozycji będziemy mieć teksty i ilustracje stworzone przez dzieci i dorosłych. Naszym zadaniem będzie spięcie ich w spójną całość, tak aby powstał wyjątkowy egzemplarz książki, który następnie zostanie wydrukowany i zaprezentowany podczas finału projektu „Trampolina do Kultury”.

*Na miejscu dostępne są komputery stacjonarne z wgranym programem. Można przyjść też z własnym laptopem, warunkiem jest zainstalowany oryginalny program lub ściągnięta jego bezpłatna wersja próbna ze strony  www.adobe.com.

Warsztat podzielony jest na trzy spotkania:

  • 22.11.2019 (piątek), godz. 17.00-20.00
  • 23.11.2019 (sobota), godz. 14.00-21.00
  • 24.11.2019 (niedziela), godz. 10.00-17.00 

Zapis obowiązuje na cały cykl!

*W formularzu zgłoszeniowym, w polu UWAGI napisz czy przyjdziesz z własnym laptopem.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. To cykl wielopokoleniowych warsztatów tworzenia książki pod okiem specjalistów z zakresu edytorstwa oraz mistrzów dawnych zawodów, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt 14.12.2019. w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Aleksandra Niemiec

Absolwentka Wydziału Grafiki na ASP we Wrocławiu, od 2006 roku związana z florystyką.Od 2010 r. współpracuje z ogólnopolskim pismem florystycznym jako grafik, redaktor, współorganizator sesji zdjęciowych oraz twórca zamieszczanych w piśmie aranżacji florystycznych. Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą i pasją podczas licznych warsztatów z projektowania graficznego, rękodzieła artystycznego i florystycznego. Zajęcia dedykuje wszystkim miłośnikom natury, designu i twórczego spędzania czasu. Jako grafik stawia na prostotę i pomysłowość. Uwielbia robić kolaże sytuacyjne i ożywiać stare zdjęcia z albumu rodzinnego przekształcając je na gify.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE