PODSTAWY LITERNICTWA - WARSZTATY ONLINE

26-27.11.2020, 17:30-19:00 I 17:30-18:30

Postaw pierwszy... znak w liternictwie! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty  z liternictwa w formule on-line w ramach pracowni Kultura Książki! Naucz się różnorodnych technik projektowania i wykonywania liter od podstaw! 

Litery są wizualnym nośnikiem treści. Wszyscy ich używamy, doskonale potrafimy odczytywać pisane mini teksty. Ale czy potrafimy na nie patrzeć? Przyglądać się znakom widzieć w ich detalach więcej niż tylko stojący za nimi dźwięk mowy? Podczas dwóch spotkań opowiem o historii typografii, stylach, ciekawych realizacjach typograficznych i stojących za nimi projektantach. Po tych wszystkich inspiracjach uczestnicy zajęć on-line zostaną poproszeni o zaprojektowanie wylosowanych liter z których powstanie później eklektyczny alfabet jako ślad i pamiątka spotkania.

Zajęcia będą przeprowadzone w formule on-line na platformie Meet. Uczestnicy dostaną link, za którego pomocą będą mogli uczestniczyć w zajęciach widząc prowadzącą, jej prezentację i innych uczestników spotkania. Będą też mogli uczestniczyć w dyskusji, zadawać pytania.

Warsztaty podzielone są na dwa spotkania:

  • 26.11. (czwartek) godz. 17:30-19:00
  • 27.11. (piątek) godz. 17:30-18:30

Obowiązuje zapis na pełen dwudniowy warsztat. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów tworzenia książek od postaw. Uczestnicy wyruszają w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce czytelnika. Pod okiem mistrzów liternictwa, druku i sztuki introligatorskiej powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Katarzyna Sowa

Grafik, aktywny zawodowo projektant kreatywny. Magister historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzi warsztaty dla studentów Grafiki Uniwersytetu SWPS i studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego z zakresu historii typografii, reguł składu tekstu, projektowania wielostronicowych publikacji, projektowania książki i krojów pism. Interesuje się typografią i jej korelacją z przekazem wizualnym i jego odbiorem. Fascynują ją dokonania Polskiej Awangardy, Modernizmu Międzywojennego, Szwajcarskiej Szkoły Projektowania i eksperymenty Postmodernistów. Pasjonuje ją triathlon, kolarstwo MTB i szosowe, narty biegowe. Bierze udział w zawodach triathlonowych i maratonach rowerowych. Od niedawna pochłania ją doskonalenie różnych technik pływackich, ma też za sobą pierwsze sportowe rywalizacje na basenie.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

platforma MEET

ZAPISY ZAMKNIĘTE