Prawo autorskie - mity i fakty

08.12.2016, 18.00-20.00

Pracownia Młodego Przedsiębiorcy zaprasza na warsztaty dla twórców, autorów, naukowców osób, które współpracują lub zamierzają z nimi współpracować. Prawo autorskie do narzędzie, bez którego znajomości dzisiejszy twórca nie ma szans na powodzenie w jakichkolwiek rozmowach handlowych. To klucz i narzędzie do sukcesu, ale także warunek naszego bezpieczeństwa na rynku. Jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy wykorzystując prawo autorskie? Program:

  1. Prawo autorskie - podstawy i geneza
  2. Oryginalność i twórczość na przykładzie dziejów fotografii.
  3. Autorskie Prawa Majątkowe i Osobiste.
  4. Wyjątki w umowach prawno - autorskich.
  5. Jak negocjować umowy - prawno autorskie.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. Laboratorium Designu i Sztuki współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. www.laboratorium Designu i Sztuki. Program oraz szersze informacje znajdziecie na: www.laboratoriumdesignuisztuki.pl  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. WAŻNE: Finałowa wystawa podsumowująca 7 pracowni Laboratorium Designu i Sztuki odbędzie się od 10.12.2016 do 31.12.2016 r. w CRZ Krzywy Komin.

Prowadzący: Michał Kowalski

Michał Kowalski - rocznik 1975r. Prawnik, specjalista w obszarze prawa autorskiego, prokurent w studio postprodukcyjnym Juice z Wrocławia. Długoletni dziennikarz śledczy, fotograf, lider nieistniejącej już grupy - Wszystkie Wschody Słońca. W 2012 roku założył portal MuzykaiPrawo.pl, który zajmuje się szeroko pojętym prawem autorskim na gruncie współczesnej popkultury. Prawo autorskie interesuje go szczególnie na gruncie zderzeniu z nowoczesnymi formami wyrazu artystycznego. Na co dzień, w ramach studia Juice zajmuje się umowami prawno-autorskimi, negocjuje umowy wysokobudżetowe , mediuje w rozwiązywaniu sytuacji spornych, oraz prowadzi sprawy bieżące spółki. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży reklamowej, szczególnie we współpracy z klientami zagranicznymi. Jak czasu starczy - pomaga artystom. Raczej z pasji i zamiłowania.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

25

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE