PRINT & GO! MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY DRUKU 3D

15.12.2018, 14:00 - 16:00

Termin: 15 grudnia (sobota)

Godzina: 14.00-16.00

Grupa tematyczna: druk 3D

Ilość miejsc: 10 par (1 opiekun+1 dziecko)

Wiek dzieci: 7-15 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

Organizator: Fundacja Open Mind

Zapraszamy do odkrycia niesamowitego świata druku 3D!

Podczas dwugodzinnej sesji uczestnicy poznają zasadę działania drukarek 3D pracujących w technologii FDM/FFF,  które budują detale poprzez nanoszenie warstwa po warstwie roztopionego tworzywa sztucznego. Po krótkim omówieniu zagadnień teoretycznych, prowadzący wraz z uczestnikami włączy przykładowy wydruk. Następnie przeprowadzony zostanie wstęp do modelowania brył 3D za pomocą przyjaznego środowiska TINKERCAD.  Prowadzący wybierze jeden z modeli opracowanych przez dzieci i przygotuj go do wydruku w oprogramowaniu CURA . Na zakończenie projekt zostanie wydrukowany .


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł (zasady zwrotu określa akceptowany w procesie rekrutacji regulamin udziału w warsztatach bezpłatnych).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logotypy-2018 maly

Prowadzący: Aleksander Gorgolewski

Student Mechaniki i Budowy maszyn na Politechnice Wrocławskiej oraz członek Space is More - grupy z wieloma sukcesami w konkursach kosmicznych NASA oraz ESA. Obecnie wraz z młodymi inżynierami z koła naukowego KoNaR prowadzi prace nad kosmicznym chwytakiem, który będzie umieszczony na rakiecie REXUS w 2019r.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10 par (opiekun + dziecko)

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE