Projektowanie przez ugniatanie

15.10.2015, 13.00-15.00

Etap: DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna: DESIGN BEZ BARIER

Wiek dzieci: 11-14 lat

Warsztaty dla młodzieży niewidomej i słabowidzącej.

Zanim przejdziemy do twórczego działania, postaramy się pobudzić naszą wyobraźnię. Pomoże nam w tym kilka ćwiczeń doświadczalnych. Zaczniemy od przyporządkowania różnym rzeczom cech z obszarów zmysłów.

Jaki smak? Jaki byłby w dotyku, gdyby można było go dotknąć? A jaki zapach? A co podpowiada zmysł wyobraźni? Gdyby ten dźwięk miał imię, byłby zwierzęciem czy kształtem?

Następnie poznamy różne rodzaje gliny i wykonamy kilka ćwiczeń w obrębie dłoni oraz nadgarstków. Powoli przygotujemy narzędzia, czyli nasze ręce, do pracy.

W końcowym etapie warsztatu, otrzymamy glinę i wylepimy z niej kafle. Na ich powierzchni będziemy przyklejać różnej wielkości kulki czy paski tak, aby zapełnić całą płaszczyznę. Powstały w ten sposób relief będzie stanowił dzieło do dotykowego oglądania, a umieszczony w określonym miejscu, będzie mógł sygnalizować umownie, co znajduje się obok. W ten sposób nadamy mu charakter dzieła użytkowego!

Warsztaty stanowią wprowadzenie do spotkania z Robertem Pludrą, absolwentem Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie, który na co dzień zajmuje się dizajnem społecznym, wystawiennictwem i prowadzeniem warsztatów o tematyce projektowej. Warsztaty zaplanowane są na 27 października 2015r. na godzinę 15:00. Warsztaty skierowane będą do młodzieży niewidomej i słabowidzącej.  Zapraszamy już dziś!

Partner projektu:

logo_mww_pl

Od swojego powstania w 2011 roku Muzeum Współczesne Wrocław rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków uczestnictwa w sztuce. Program wystawienniczy MWW koncentruje się na promowaniu oraz popularyzowaniu lokalnych, progresywnych i najnowszych zjawisk sztuki współczesnej. MWW prowadzi regularny program debat, wykładów, konferencji naukowych, projekcji filmowych oraz interdyscyplinarnych projektów społecznych. W przestrzeni MWW regularnie odbywają się promocje wydawnicze oraz prezentacje raportów z badań społecznych. MWW również samodzielnie realizuje projekty naukowe mierzące się z problemami współczesności. Muzeum prowadzi regularne warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci oraz dorosłych. Obecna, tymczasowa siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław mieści się przy Placu Strzegomskim, w schronie przeciwlotniczym z 1942 roku.

www.muzeumwspolczesne.pl

www.facebook.com/MuzeumWspolczesne

www.instagram.com/muzeumwspolczesne

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

Muzeum Współczesne Wrocław, plac Strzegomski 2

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów