Projektowy Nonsens

14.11.2015, 10:00-16:00

Temat: projektowy nonsens – katalizator projektowy – warsztaty o nie projektowaniu dla dużych i małych

Etap: KREOWANIE

Grupa tematyczna: DESIGN

Wiek dzieci: 7-10 lat

Warsztaty są kontynuacją zajęć Twój przyjaciel Stwór.

Celem jest pobudzenie naturalnej kreatywności dzieci przez nie projektowanie. Co to znaczy? Nie projektujemy, lecz wykorzystujemy naturalne możliwości kreatywnego myślenia. Warsztaty mają polegać na stworzeniu maszyn, obiektów i narzędzi niemożliwych. Ukrytych w naszych głowach, takich, których dzieci się nie wstydzą, a my, jako dorośli wolimy nie pamiętać o ich istnieniu. Pan Kleks z Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy codziennie rano wkładał sobie pompkę do ucha i powiększał się do wielkości dorosłego. Potrafił zrobić burzę w szklance wody i leczyć schorowane sprzęty. Zapytacie, jaki to ma związek z projektowaniem. To proste. Wszystkie etapy projektowe od koncepcji po wdrożenie, wymagają wielu cech, a jedną z nich jest kreatywność wykorzystywana zawsze tam gdzie pojawiają się nieprzewidywane komplikacje.

Wystawa finałowa I etapu projektu odbędzie się w dniach 11-13 grudnia 2015. Więcej szczegółów już wkrótce!

Prowadzący: Pracownia Jasiewicz

PRACOWNIA JASIEWICZ została założona w 2012 roku. Od początku działalności realizujemy projekty z zakresu mebli, zabawek i badań projektowo funkcjonalnych, B+R, i instalacje. Zajmujemy się projektowaniem dla przemysłu jak i krótkich serii przedmiotów, oraz projektów indywidualnych. Dodatkowo prowadzimy warsztaty badawcze z zakresu rozwoju mentalnego przy pomocy prac motorycznych.

Pracownia współpracowała z Narrogin Joinery, IKEA, Greanpeace Polska, Paged, Yes,Tatrzański Park Narodowy, Kancelarią Prezydencką, CSW w Warszawie, Meden In Med, Bellamy, Ministerwo Spraw Zagranicznych, Bęc Zmiana.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów