PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ. ZIMOWE WARSZTATY KREATYWNE

13-17.02.2017, 7:30-16:30

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6 do 13 lat.

Przestrzeń, w której fabuła jest rzeczywistością, a rzeczywistość tworzy fabułę. Ale jak wyciągnąć realia książki na światło dzienne? Budowanie domów inspirowanych literaturą, czy tworzenie autorskich historii lotu w kosmos to tylko przykładowe aktywności w tym świecie wyobraźni. Rozwińcie skrzydła wyobraźni razem z nami!

Przygoda z książką to cykl zimowych warsztatów kreatywnych, podczas których dzieci zostaną zaproszone do udziału w różnorodnych aktywnościach związanych z książkami. Aby zdobyć inspiracje, wybierzemy się na wycieczkę do niezwykłej drukarni. Wspólnie wykonamy wyjątkową historię obrazkową "Historia mojego lotu na Księżyc". Stworzymy też własnoręcznie szyte notesy, a także zbudujemy domy inspirowane literaturą. Zapraszamy! Przygodę czas zacząć!

CENA:  1) 520 zł za tydzień (PROMOCJA: Przy zapisie rodzeństwa 80 złotych taniej od łącznej kwoty. Uwaga! jeśli korzystasz z promocji wpłaty do 9 lutego, dodatkowy rabat za zgłoszenie na turnus rodzeństwa pomniejszy kwotę po głównym racie o 50 zł.) 2) 125 zł za cały jeden dzień 3) Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztaty – 49 zł. 4) Jeśli jeszcze nie polubiłeś naszego profilu na facebooku, kliknij na CRZ Krzywy Komin, polub, czuwaj i łap rabaty na nasze warsztaty i "krzywokominowe" podarunki :) Trzymamy kciuki! Promocje nie łączą się ze sobą! CENA OBEJMUJE:
  • opiekę profesjonalnych opiekunów przez 8,5 h dziennie (od 8-16:30)
  • fascynujące wycieczki
  • multidyscyplinarne warsztaty kreatywne
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu
  • codziennie 7 godzin kreatywnych zajęć
  • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
  • pełne wyżywienie.

PLAN DNIA KREATYWNYCH FERII W KRZYWYM KOMINIE:

7:30 – 8:30 Czas na przyjście dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie / w wybrane dni zapraszamy dzieci do wspólnego, kreatywnego przygotowania śniadania

9:00 – 10:00 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

10:00 -12:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz.1

12:00 – 12:30 Przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę

12:30 –14:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz.2

14:00 – 14:30 Obiad (zupa i II danie)

14:30 – 15:30 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

15:30 – 16:00 Podwieczorek

16:00 – 16:30 Odbiór dzieci


PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ - PONIEDZIAŁEK

ferie_kafel01

Warsztaty kreatywne "MoonDay -  księżycowy poniedziałek"

Termin: 13 lutego 2017

Prowadząca: Paulina Marzec

Zamiast wypatrywać spadających gwiazd, lepiej samodzielnie zorganizować niesamowitą podroż na Księżyc! Podczas pierwszego dnia warsztatów spróbujemy odcisnąć ślad na tym ziemskim satelicie. W literaturze poszukamy inspiracji, aby, w najmniejszych szczegółach, zaprojektować własną księżycową przestrzeń, w której przez chwilę zamieszkamy. Wykonamy ją przy użyciu kocy ratunkowych, folii aluminiowej i różnorodnych tkanin. Wspólnie udomowimy to, co na co dzień wydaje się być niedostępne.


PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ - WTOREK

ferie_kafel02

Warsztaty kreatywne "Pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś"

Termin: 14 lutego 2017

Prowadząca: Paulina Marzec

Dom to nasze schronienie. Miejsce, w którym dorastamy, dzielimy przestrzeń z najbliższymi. Podczas wtorkowych zajęć zagłębimy się w niezwykły świat architektury. Zastanowimy się choćby, jak wyglądają domy mieszkańców dalekiej północy? A gdzie mieszkają Indianie? Dzięki literaturze "wejdziemy" do różnych domów. Przyjrzymy się również najbardziej oryginalnym przestrzeniom, które zaprojektowali artyści, a przede wszystkim sami staniemy się architektami i stworzymy koncepcje własnych domów. Dla zdobycia inspiracji pospacerujemy po osiedlu, a także skorzystamy z ciekawych książek.


PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ - ŚRODA ferie_kafel04 Warsztaty kreatywne "Znasz drogę? Którędy do...?" Termin: 15 lutego 2017 Prowadząca: Paulina Marzec Po wyprawie na Księżyc i podróżny po świecie architektury zastanowimy się, co pozwala nam odnaleźć drogę? Co sprawia, że nie błądzimy? W czwartek wspólnie pobawimy się mapami. Porównamy mapy osiedla, miasta, kraju oraz świata. Zastanowimy się nad oznaczeniami, odszukamy miejsca, w których byliśmy, a także zaznaczymy te, które chcielibyśmy odwiedzić.  Stworzymy mapy naszej codzienności z wszystkimi ważnymi punktami: domem przyjaciela, szkołą, placem zabaw, piekarnią czy cukiernią. Wytyczymy też własne szlaki spacerowe! W pracy pomogą nam książki takiej jak "Atlas wysp odległych", "Mapy mówią do nas", słynne "Mapy" Mizielińskich.
PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ - CZWARTEK ferie_kafel03 Warsztaty kreatywne "Zakładki inspirowane literaturą" Termin: 16 lutego 2017 Prowadząca: Aleksandra Solińska Czy wiecie dokąd na zimę odchodził Włóczykij? Gdzie Kłapouchy zostawił swój ogon i skąd Pippi Pończoszanka czerpie swoją nadludzką siłę? Przy okazji środowych zajęć, nie tylko znajdziemy odpowiedzi na te pytania, ale będziemy mieli również okazję opowiedzieć o naszych ulubionych książkach. Wymienimy się uwagami na temat bohaterów literackich i światów, w których żyją, a potem wspólnie zaprojektujemy wzory z postaciami z naszych ulubionych bajek. Posłużą nam one do dekoracji niezwykłych zakładek do książek. Nie ma bowiem lepszego towarzysza długich zimowych wieczorów niż kubek kakao i smakowicie gruba lektura! Inspiracje zaczerpniemy m.in. z serii o Muminkach, z "Kubusia Puchatka" i "Pippi Pończoszanki".
PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ - PIĄTEK ferie_kafel05 Wycieczka do drukarni Termin: 17 lutego 2017 W ostatnim dniu "Przygody z książką" wybierzemy się na wycieczkę do drukarni! Wspólnie zwiedzimy wszystkie zakamarki tego niezwykłego miejsca. Poznamy również różnorodne tajniki druku.

Prowadzący: Paulina Marzec

Pedagożka, filmoznawczyni. Z Wrocławiem związana od trzech lat. Podróżuje rowerem i autostopem. Lubi opowiadać historie językiem sztuki oraz angażować lokalną społeczność do działań na rzecz ich osiedla. Aktualnie pracuje we wrocławskich szkołach demokratycznych. Rozmawia z dziećmi o ich prawach, przeciwdziała dyskryminacji i inspiruje się edukacją globalną. Pasjonatka natury, dobrej kawy pochodzącej ze sprawiedliwego handlu oraz od niedawna próbuje swoich sił w tańcu afrykańskim.

Cena:

520 zł 468 zł

Przy zapłacie do 9 lutego!

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE