Przygoda z teatrem

08-12.08.2016, 7:30-16:30

Teatr uczy wrażliwości oraz pewności siebie, jednak w połączeniu z budowaniem scenografii dzieciaki będą mogli spojrzeć jeszcze szerzej. Stworzymy opowieść poprzez obraz, ale na teatralnych zasadach. Wykorzystamy własnoręcznie przygotowane elementy scenograficzne, malarskie, rzeźby, a nawet technikę bodypainting. Wyczarujcie z nami przestrzeń pełną teatralnej iluzji!

Przygoda z teatrem to cykl warsztatów, który w niezwykły sposób przybliży nam świat teatru plastycznego. Wspólnie tworzyć będziemy własne profesjonalne projekty, lalki teatralne, scenografię i kostiumy! Podczas zajęć poznamy podstawę techniki animacji lalkowej i warsztatu scenografa. Będziemy też grać w gry i zabawy teatralne, tworzyć etiudy teatralne, pracować nad ruchem, ciałem i dykcją. Przed nam mnóstwo wrażeń, pracy i wyzwań - zwłaszcza, że efekt naszej pracy zwieńczyć chcemy mini pokazem, na który zaprosimy rodzinę, przyjaciół i wszystkich miłośników teatru.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 do 13 lat.

CENA:

490 zł za tydzień (PROMOCJA: Przy zapisie rodzeństwa 80 złotych taniej od łącznej kwoty)

CENA OBEJMUJE:

Profesjonalną opiekę, wykwalifikowanych opiekunów przez 8,5h dziennie (od 7:30-16:30), fascynujące wycieczki i doświadczenia związane z kulinariami, interdyscyplinarne warsztaty kreatywne, których celem jest zafascynowanie dziećmi światem sztuki gotowania, gry i zabawy na świeżym powietrzu, 7 godzin dziennie kreatywnych zajęć, ciepłe i zimne napoje oraz pełne wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek).

PLAN DNIA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW TEATRALNYCH:

7:30 – 8:30 Czas na przyjście dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie / w wybrane dni zapraszamy dzieci do wspólnego, kreatywnego przygotowania śniadania

9:00 – 10:00 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

10:00 -12:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem cz.1

12:00 – 12:30 Przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę

12:30 – 14:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem cz. 2

14:00 – 14:30 Obiad (zupa i II danie)

14:30 – 15:30 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

15:30 – 16:00 Podwieczorek

16:00 – 16:30 Odbiór dzieci

PRZYGODA Z TEATREM - PONIEDZIAŁEK

poniedziałek

Pierwszy dzień warsztatów „Przygoda z teatrem” spędzimy poznając różne rodzaje lalek teatralnych. Porozmawiamy też o scenografii i przygotujemy projekty naszych własnych form teatralnych. Wspólnie zagramy też w gry które przybliżą nam teatr pantomimy i teatr plastyczny.

PRZYGODA Z TEATREM - WTOREK

wtorek

Drugi dzień „Przygody z teatrem” spędzimy tworząc nasze lalki teatralne. Nauczymy się też je animować czyli ożywiać. Postaramy się żeby nabrały nie tylko oddechu (który jest podstawą do animowania form lalkowych), ale i własnego charakteru.

PRZYGODA Z TEATREM - ŚRODA

środa

Kolejny dzień naszych warsztatów upłynie pod znakiem gier i zbaw teatralnych mających na celu wspólne stworzenie krótkiego scenariusza do naszego występu. Ustalimy też jak wyglądać ma scenografia i zrobimy elementy kostiumów do naszego przedstawienia.

PRZYGODA Z TEATREM - CZWARTEK

czwartek

Czwarty dzień naszej pracy poświęcimy przede wszystkim na stworzenie wspólnej scenografii do spektaklu. Odbędą się również próby aktorskie. Nauczymy się naszych ról bazując na wcześniejszych zajęciach ruchowych.

PRZYGODA Z TEATREM - PIĄTEK

piatek

Ostatni dzień naszych warsztatów to oczywiście próba generalna. Zajmiemy się także naszymi kostiumami – wykorzystując  do tego elementy charakteryzatorskie i wcześniej przygotowane elementy.

Zwieńczeniem całości będzie SPEKTAKL na który już teraz serdecznie zapraszamy!

Prowadzący: Dominika Chochołowska-Bocian

Malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Miłośniczka i aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Wykładowczyni Rysunku i Malarstwa we Wrocławskiej Szkole Fotografii Afa. Założycielka Secret Spot. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz studium charakteryzacji filmowej i teatralnej. Stypendystka Accademii di Belle Artii we Włoszech. Organizatorka projektu Artyści dla Ukrainy ART BRIDGE. Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci młodzieży i dorosłych (m. in. Krzywy Komin, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Trampolina, Centrum Inicjatyw Wszelkich, Biuro ESK 2016- Mikrogranty, Autonomia-pracownia działań twórczych).

Cena:

490 zł

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. S. Dubois 33-35a, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE