RENOWACJA MEBLI -WYKŁAD

15.05.2019, 17:00-19:00

Są przedmioty ponadczasowe. Zachwycają szlachetną estetyką, starannym wykonaniem, emanują urokiem dawnych lat. Cudownie jest zobaczyć jak odzyskują drugą młodość, wydobyć z nich piękno za sprawą własnych rąk. Zapraszamy wszystkich entuzjastów stolarstwa, majsterkowania, drewna, retro designu na wykład doświadczonego restauratora mebli – Viktora Jackiewicza. Zdobądź solidne, podstawy do rozwijania swojej pasji!

ZAGADNIENIA:

  • Drewno jako materiał stolarski, a także o materiałach drewnopochodnych.
  • Zapoznamy się z gatunkami drewna.
  • Dowiemy się o technikach przygotowania, dobierania i łączenia elementów. konstrukcji stolarskiej.
  • Porozmawiamy o stolarstwie w kontekście renowacji.
  • A także wszystko o wykończeniu, konserwacji i pielęgnacji wyrobów z drewna.
Po wykładzie przewidziany jest czas na pytania i konsultacje indywidualne.
..........................................................................................................................................................................

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Viktor Jackiewicz

Absolwent Wydziału Rzeźby Wyższej Szkoły Artystycznej w Mlyniv na Ukrainie i Uniwersytetu Pedagogicznego w Drohobyczu jako nauczyciel historii i prawa. Doświadczony restaurator mebli. Swoje doświadczenie zdobył m.in. jako artysta rzeźbiarz i projektant wystaw muzealnych w Mlyniv, od 2015 r. pracuje w w Pracowni Mebli Artystycznych Akant we Wrocławiu. Jest autorem wielu rzeźb i pomników.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

30

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE