ROŚLINY W OBRAZIE. WARSZTATY ZIELONEGO DESIGNU

09.06.2019, 15.00-17.00

Oplątwa (Tillandsia), zwana też „powietrzną rośliną”, to gatunek czerpiący wszystkie składniki odżywcze z powietrza i wody. Przeniesiona w warunki domowe staje się przepięknym i egzotycznym elementem dekoracyjnym z nieograniczoną możliwością aranżacji.

Czym są oplątwy, jakie są ich odmiany, w jaki sposób je pielęgnować, by cieszyć nimi oko przez całe długie lata?

Jak połączyć hodowlę tych niezwykłych roślin z nowoczesnym eco designem?

Aż wreszcie : Jak własnoręczne wykonać obraz będący połączeniem naturalnych surowców takich jak drewno, sznurki konopne czy bambus z tymi niesamowitymi „powietrznymi roślinami”?

O tym wszystkim dowiecie się podczas warsztatów „Oplątwa w obrazie”.

Każdy uczestnik wybierze sobie jeden gatunek oplątwy. Pod czujnym okiem prowadzącej wyczaruje obraz będący miejscem bytowania roślinki. W ruch pójdą deski, kamienie czy bambusowe kijki z których powstaną niepowtarzalne eco dekoracje. Gotową aranżację uczestni zabierze do domu.

W cenie materiały, roślina oraz świetna zabawa!

Prowadzący: Agata Łoś

Wrocławianka zakochana we wszystkim co zielone. Uprawia ogródki, zazielenia parapety, zjada zielone rośliny i obdarowuje zielonym wszystkich naokoło. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej, plastyczka z miłości odziedziczonej po ojcu, z wykształcenia filolożka oraz nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna. Matka dwóch nastoletnich córek, żona początkującego browarnika i opiekunka zezowatego psa. Uwielbia las, jazdę na rowerze i słodycze.

Cena:

90 zł

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE