Rozmowy przy Drugim Śniadaniu - panel dyskusyjny

09.12.2017, 12:00

Fundacja OPEN MIND i CRZ Krzywy Komin zapraszają na tradycyjne grudniowe Rozmowy przy Drugim Śniadaniu. Wykład i otwarty, rodzinny panel dyskusyjny poprowadzi Piotr Antoniewicz, a smakowite śniadanie zaserwuje dla Was Natalia Gmyrek, finalistka 6. edycji programu MasterChef.  Zapraszamy do wysłuchania i skorzystania z wiedzy naszego Gościa, który w ramach wstępu do dyskusji, poruszy temat bardzo ważny dla wszystkich mieszkańców Wrocławia - opowie o źródłach i składzie smogu zimowego, który pojawia się w okresie grzewczym. Omówione zostaną także zagrożenia dla zdrowia naszego i naszych dzieci, jakie niesie za sobą jego obecność. Przybliżone zostaną również rozwiązania prawne, związane z walką z tym niebezpiecznym zjawiskiem. Podczas Rozmów przy Drugim Śniadaniu, które mają charakter otwartego panelu dyskusyjnego, będzie można podzielić się pomysłami na to, co my – jako mieszkańcy Wrocławia – jesteśmy w stanie zrobić i z czego zrezygnować, by w perspektywie 5 lat rozwiązać problem smogu, a tym samym zadbać o własne zdrowie.   ___ Wydarzenie w ramach Finału Projektu Wrocław Łączy Nas Ciepło!   HARMONOGRAM: 12:00 - Rozmowy przy Drugim Śniadaniu - panel dyskusyjny  12:00 - 13:30 - Projektowanie artystyczne - warsztaty dla dzieci 12:00 - 14:00 - Las w słoiku - warsztaty roślinne dla dorosłych 14:00-15:30 - Coś z niczego - warsztaty rękodzieła dla dzieci  16:00 - Otwarcie wystawy "Smog. Jak walczyć z miejskim potworem?" 16:30 - 18:00 - Zielono mi... w domu - warsztaty dla dzieci ___ Pozdrawiamy ciepło i do zobaczenia! 16804700_10211732401655097_62939602_o Organizator: Fundacja Open Mind   Współorganizacja: CRZ Krzywy KominGrupakreatywni.plKids Design Space  Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek MichalakMarszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia Patronat merytoryczny: Uniwersytet WrocławskiHumanitarium. Ogrody DoświadczeńZakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu WrocławskiegoInstytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLife-Apis/pl Partner główny: logo_rgb Patroni medialni: ekologia.plRadio WrocławRadio RAMFathersDOKiSMagazyn FikaTashkaqlturka.plulicaekologiczna.plekogroup.infoegodziecka.pl,  ladnebebe.plczasdzieci.pljuniorowo.pl, ECHO24  


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło” Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu. Podczas ekologicznej przygody wspólnie z naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”! www.wroclawlaczynascieplo.pl Partner Główny Projektu Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Do zobaczenia we Wrocławiu!

Prowadzący: Piotr Antoniewicz

W ostatnich latach głównie edukuje i trenuje osoby w różnym wieku, od przedszkolaków do seniorów. Współpracuje z EkoCentrum we Wrocławiu. Oprócz edukacji działa również w nieformalnych kolektywach związanych z ideą i praktyką demokracji bezpośredniej. Współtworzył parę demonstracji i działań ulicznych.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów