Rozwiń swoją kreatywność

27.06.2017, 10:00-15:00

Cel szkolenia

  • rozbudzenie "apetytu" na twórcze podejście do problemu,
  • poznanie technik i narzędzi ułatwiających kreatywne rozwiązywanie zadań,
  • poznanie i opanowanie metod rozwijania twórczości,
  • pokonanie ograniczeń i blokad niesprzyjających rozwijaniu kreatywności poprzez naukę pracy w grupie.

Ramowy program szkolenia

"Rozgrzewka" twórcza Kreatywność - czym jest i jak ją można rozwijać? Operacje umysłowe sprzyjające rozwijaniu twórczości, które „rozwijać” będziemy:

  • abstrahowanie ( tworzenie definicji, Podobieństwa, Łańcuchy skojarzeń)
  • rozumowanie dedukcyjne ( diagram ryby, analogie)
  • metaforyzowanie ( tworzenie metafor, identyfikacja z obiektem)
  • transformowanie ( modyfikacja i przekształcanie wybranych obiektów poprzez pytania Osborna)
  • myślenie pytajne - "budzenie ciekawości"​.

Kto może skorzystać ze szkolenia?

Wszyscy, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności kreatywnego myślenia, osoby pracujące w zespołach, grupach. Zapisy na warsztat poprzez  wypełnienie i odesłanie zgłoszenia dostępnego tutaj:  http://www.plusumiejetnosci.pl/files/files/strony/2-zgloszenie-na-szkolenie.pdf

Prowadzący: Joanna Wieremiejewicz-Podkościelna

Absolwentka Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentka Studiów Podyplomowych Akademii Mediatora w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, oddział zamiejscowy we Wrocławiu. Prowadzi własną firmę szkoleniową, w której prowadzi warsztaty z rozwiązywania konfliktów, kreatywności, asertywności i inne. Jest mediatorem stałym prowadzącym mediacje w sprawach cywilnych, rodzinnych, karnych przy Sądzie Okręgowym w Łodzi i Sieradzu. Prowadzi również szkolenia z zakresu mediacji szkolnych i rówieśniczych. Od 2007 r. prowadzi szkolenia i warsztaty dla firm, organizacji pozarządowych, instytucji, uczelni i klientów indywidualnych. Doświadczenie zawodowe zdobyłam na stanowiskach: specjalista d/s zasobów ludzkich w dużej firmie produkcyjnej, specjalista d/s sprzedaży w dużej firmie produkcyjnej. Zdobyłam certyfikaty: Train the Trainers; Empathy and Art of Life; Social Competencies through non - violent communication; Mentoring i jego narzędzia międzykulturowe wspierające integrację imigrantów w szkołach; The artist within - Applied eMotion.Your inner clown, humor stategies and other competences; Implementation of creative training methods for helping professions; Trening kreatywności. Jak pobudzić i ćwiczyć kreatywne myślenie; Human Skills, luty 2017; Design Thinking- 11 Muz Innowacje w kulturze, marzec 2017; Learning how to learn, Coursera, maj 2017.

Cena:

150 zł

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów