„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny, zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi zagadnieniami, podchodzimy do tematu z różnych stron i pokazujemy odmienne strony omawianego zagadnienia, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy, zrozumienia a przede wszystkim doświadczenia. Zapomnijcie o nudzie i wkuwaniu regułek. Po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat do wspólnego eko-działania!
25 i 26 listopada zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Smog. Jak walczyć z miejskim potworem?" na których wcielimy się w rolę dziennikarzy na tropie smogu. Pierwszego dnia poznamy niezbędną teorię – dowiemy się, kim tak naprawdę jest dziennikarz i czym zajmuje się na co dzień. Specjalistka w tej dziedzinie – Monika Suder opowie nam jak występować przed kamerą, na co zwrócić uwagę przeprowadzając wywiad, jak zadawać pytania i tworzyć ciekawe informacje. Sprawdzimy również, na czym polega praca operatora kamery i montażysty oraz co mają wspólnego klocki lego i newsy telewizyjne. Wyposażeni w tą wiedzę będziemy potrafili wytłumaczyć widzom, co to jest smog i jak z nim walczyć, co przyda się następnego dnia na warsztatach w telewizji.
Drugi dzień rozpoczniemy wizytą w siedzibie telewizji Echo24, w której weźmiemy udział w porannym programie, w którym opowiemy o nauce poprzez ekologiczną przygodę, czyli projekcie „Wrocław – Łączy Nas Ciepło”. Przyjrzymy się tajnikom pracy w newsroomie, odwiedzimy wydawcę Informacji Echo24, charakteryzatorkę i operatora kamery oraz zwiedzimy studio, w którym nagrywana jest większość programów telewizyjnych. Następnie przeprowadzimy prawdziwy wywiad z Panem Łukaszem Sajewiczem, który odpowie na nasze pytania dotyczące skutecznych sposobów walki ze smogiem. Na sam koniec przygotujemy eko-newsa, spotkamy się z montażystą telewizyjnym i odwiedzimy Realizację, czyli miejsce gdzie powstają programy na żywo.
Gotowi na dziennikarską przygodę?!
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Efekty pracy warsztatowej będzie można zobaczyć podczas wystawy finałowej I edycji „Wrocław – łączy nas ciepło!”, która odbędzie się od 9 do 31 grudnia 2017r. w CRZ Krzywy Komin.
Pozdrawiamy ciepło i do zobaczenia!
Udział w warsztatach możliwy jest po zaakceptowaniu regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim. Przed zajęciami poprosimy Państwa również o wypełnienie niezbędnych oświadczeń.
Organizator: Fundacja Open Mind
Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia
Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Life-Apis/pl
Partner główny:
Partner: MPK Wrocław
Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, DOKiS, Magazyn Fika, Tashka, qlturka.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, egodziecka.pl, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl
• mgr filologii polskiej ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Zielonogórskim • jest dziennikarzem z doświadczeniem radiowym i telewizyjnym. Obecnie pracuje we wrocławskiej telewizji Echo24, ma doświadczenie w mediach ogólnopolskich jakie reporter stacji tvn24, Polsat o Canal+ , • jako reporterka i autorka programów pracowała w Polskim Radiu Radiu Zachód, Radiu Zielona Góra, Radiu Eska, Regionalnej Telewizji Lubuskiej, a także współtworzyła portal internetowy Newslubuski.pl, • obszar jego szczególnych zainteresowań to literatura, energetyka i nowe technologie • jest jednym z 16 liderów w Polsce projektu TechKlub realizowanego przez Fundację Wspierania Społeczeństwa Informacyjnego przy współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, • jest członkiem zielonogórskiej Fundacji Wspierania Twórczych Inicjatyw LYADA, • aktywnie uprawia sport, kocha zwierzęta i pozytywnie zakręconych ludzi. • w życiu kieruje się zasadą „na tyle siebie znamy, na ile nas sprawdzono”.