DRUKBOOK, ROBIMY KSIĄŻKĘ

17.10.2019, 17:00-19:00

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami… 17 października w CRZ Krzywy Komin rodzice stworzą z dziećmi tekst książki dla dzieci! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Drukbook - robimy książkę”, podczas których rodzice razem z dziećmi wyruszą w podróż po świecie słowa i wspólnie stworzą bajkę dla najmłodszych!

„Drukbook - robimy książkę” to wyjątkowa okazja, by pod okiem mistrza - Macieja Zarańskiego - stworzyć tekst książki dla dzieci! Rodzice wraz z dziećmi wykreują oryginalną historię - opowieść ta będzie twórczo przekształcana podczas innych warsztatów pracowni: ilustrowana, drukowana i oprawiana, by na końcu powstał jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki!

Podczas spotkania z Maciejem Zarańskim dorośli i dzieci połączą siły i moc wyobraźni, by ułożyć wierszowaną bajkę dla dzieci.  Pod okiem prawdziwego mistrza - pisarza, drukarza typograficznego, przemierzą wartkie nurty procesu pisarskiego. Stworzona przez rodziców i dzieci opowieść stanie się inspiracją dla innych uczestników zajęć pracowni. Odpowiednio składana, drukowana i oprawiana zamieni się w prawdziwą, niepowtarzalną książkę!

Przyjdź „Drukbook - robimy książkę" i twórz z dziećmi i dla dzieci!

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy zarówno dzieci, jak i opiekunów.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. To cykl wielopokoleniowych warsztatów tworzenia książki pod okiem specjalistów z zakresu edytorstwa oraz mistrzów dawnych zawodów, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania CRZ Krzywy Komin w celu ich prezentacji podczas wystawy finałowej. 

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Maciej Zarański

Absolwent Technikum Poligraficznego w Nowej Rudzie, pierwszej szkoły poligraficznej w powojennej Polsce założonej w 1946 roku. Ukończył klasę o kierunku „zecer - maszynista typograficzny” w 1993 roku, jako jeden z pięciu ostatnich drukarzy typograficznych. Od 2017 roku jego fundacja Klub Innowatora, przejęła nadodrzańską drukarnię „Typodruk”, założoną na początku lat osiemdziesiątych, co czyni ją jednym z najdłużej działających zakładów poligraficznych posługującym się „gutenbergowską” techniką. Maciej Zarański jest również autorem samodzielnie wydającym książki. Wspiera działalność selfpublisherów poprzez organizację Targów Książki Niezależnej i Artystycznej NISZA”.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

30

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE