Spotkanie z Oskarem Ziętą

21.11.2015, 10:00-16:00

Zapraszamy młodych miłośników designu na warsztaty projektowe z Oskarem Ziętą – polskim projektantem, naukowcem i laureatem międzynarodowych nagród , który szykuje dla Was spotkanie niespodziankę. Kto zgadnie co to będzie? My znamy tylko termin!

Zachęcamy do udziału!

Partnerzy projektu:

01_logo_wersja_podstawowaproba

Po wielu latach Barbara powraca jako centrum informacji o programie Europejskiej Stolicy Kultury, ale przede wszystkim jako miejsce spotkań. W nowocześnie zaprojektowanym wnętrzu znajdziecie kawiarnię z menu opartym o produkty z regionu Dolnego Śląska, z kącikiem dla dzieci, (który powstanie w tamach projektu Kids Design Space), otwartą także dla zwierząt. Barbara to także przestrzeń na działania kulturalne, od wystaw przez pokazy filmowe i spektakle, a także warsztaty i luźną wymianę myśli. Odwiedźcie zupełnie nowe centrum dla kultury we Wrocławiu!

www.wroclaw2016.pl

www.wroclaw2016.pl/barbara

Prowadzący: Oskar Zięta

Architekt i projektant procesów, uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie ETH w Zurychu. Założone przez niego interdyscyplinarne studio projektowo-badawcze Zieta Prozessdesign, które zajmuje się rozwojem własnych, innowacyjnych technologii stabilizacji blachy, FiDU i 3+ oraz ich aplikacja w nowoczesnej architekturze, inżynierii i designie.

Działalność projektowa Oskara Zięty była wielokrotnie nagradzana najważniejszymi wyróżnieniami w dziedzinie designu, m.in. Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, a także nominacja do Schweizer Design Preis. Z Oskarem Zięta współpracowały takie marki jak: Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. w Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryzu. Oskar Zięta jest również jurorem w międzynarodowych konkursach projektowych oraz wykłada na kierunku Industrial Design w School of Form.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, ul. Świdnicka 8 b, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów