Stwórzmy wspólnie szklaną tkaninę podczas 3. urodzin Krzywego Komina

23.04.2016, 11:00 - 14:00

Data: 23 kwietnia 2016

Godzina: 11:00-14:00

Wiek uczestników: od 10 do 100 lat!

Prowadzący: Grupa BASK

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, podczas których będziemy wspólnie pleść szklaną tkaninę. Skąd taki pomysł? W ramach projektu “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” grupa BASK przeprowadziła zajęcia “Szklane struktury”. Najmłodsi poznali właściwości i możliwości szkła, aby zaprojektować przestrzenne moduły składające się z transparentnych lub błyszczących szklanych elementów. Powstały m.in. “gabinet luster” czy “gwiezdne odbicie”, w których dzieci wykorzystały własności luster odbijających światło.

Efekty warsztatów stały się dla projektantów z grupy BASK inspiracją do stworzenia projektu tkaniny składającej ze szklanych rurek i koralików. I tutaj potrzebujemy Waszej pomocy! Tkanina jest częścią wystawy “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”, którą będzie można zobaczyć już w maju podczas Wroclove Design 2016. Wspólnymi siłami chcemy utkać ten materiał. Rzecz nie jest skomplikowana, więc uczestnicy warsztatów mogą mieć od 10 do 100 lat!

Do zobaczenia!

Warsztat realizowany jest w ramach KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej o projekcie i program znajdziecie na www.kidsdesignspace.pl

Prowadzący: BASK - Design/Szkło

BASK – DESIGN/SZKŁO. BASK to grupa, która łączy różne spojrzenia i dziedziny za sprawą współpracy architekta i założyciela Kamila Salanyka, projektantki wzornictwa Agnieszki Bar oraz zaprzyjaźnionych osób. Zajmujemy się projektowaniem przestrzeni i przedmiotów w różnych skalach. Projektowanie jest dla nas ciągłym procesem poszukiwania najbardziej optymalnych rozwiązań. Dochodzimy do nich, polegając w takim samym stopniu na dogłębnej analizie co intuicji. W naszej pracy najważniejszy jest człowiek – użytkownik, dążymy do tego aby w zaprojektowanej przez nas przestrzeni czuł się swobodnie. Szanujemy zastany kontekst i środowisko naturalne. Kamil Salanyk – architekt i założyciel BASK. Do projektowania ma holistyczne podejście, pracuje zarówno w skali mikro jak i makro. Zaangażowany był w projekty budynków i wnętrz o różnej skali i funkcji. Studiował na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Członek Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Agnieszka Bar - projektantka szkła. Jest autorką krótkich serii przedmiotów użytkowych, angażuje się w projekty eksperymentalne, edukacyjne oraz w projektowanie dla przemysłu. Interesuje ją proces projektowy. Przez kilka lat współtworzyła Grupę Wzorowo. Jej projekty były nagradzane w krajowych i międzynarodowych konkursach oraz prezentowane podczas festiwali i targów designu, m. in.: DMY w Berlinie, Salone del Mobile w Mediolanie, London Design Festival czy Łódź Design Festival. Studiowała sztuki użytkowe na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie oraz w Technic University w Libercu. Jest dydaktykiem w Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego na wrocławskiej ASP.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE