ŚWIAT W BŁĘKICIE - WARSZTATY CYJANOTYPII

11.05.2019, 12:00 - 14:00

Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik uzyskiwania fotografii. Stosunkowo łatwy proces wykonywania unikalnych odbitek czyni ją atrakcyjną techniką dla osób początkujących, często nie mających jeszcze z fotografią nic wspólnego. Na specjalnie przygotowanych kartkach papieru odbija się zdjęcia w negatywach lub transparentne przedmioty, takie jak np. szklanka, liść, plastik. Podczas warsztatu uczestnicy sami rozrabiają odczynniki, nakładają emulsję na papier, naświetlają oraz wywołują zdjęcia (bieżącą woda oraz wodą utlenioną). Efektem są błękitne obrazy, które po warsztatach każdy z uczestników może wziąć ze sobą do domu.

Uwaga  ! 

Prosimy o przyniesienie na warsztaty półtransparentnych przedmiotów ( np. fiolek, klisz, serwetek) oraz elementów roślinnych, kwiatów, gałązek:)

Fot. Jerzy Wypych

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność wpłat.

Zobacz pełny harmonogram Krzywe Uro - Party&Arty - KLIKNIJ TUTAJ!

Program realizowany jest w ramach projektu "Prowadzenie  Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin" współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND & CRZ Krzywy Komin & Grupakreatywni.pl 

 

 


Prowadzący: Paulina Galanciak

Absolwentka Filologii Hiszpańskiej i Filologii Francuskiej (Uniwersytet Wrocławskiego, Wrocław) oraz Wrocławskiej Szkoły Fotografii afa. W 2018 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Animacji i edukacji kulturalnej oraz finalistka Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Od 2015 roku pracowała w Brave Festival jako asystentka producenta, w latach 2016-2017 roku jako Producentka Wykonawcza; od 2014 roku - jako Koordynatorka Projektów dla TIFF Festival i TIFF Center; od 2017 - jako Menedżerka Fundacji Jubilo oraz koordynatorka projektów dla Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Pomysłodawczyni Be Together (wcześniej: Brave Together - twórczego projektu integracyjnego), działającego od 2016 roku. Współtwórczyni kolektywu artystycznego „Odkrytki. Kochanym ciotkom” oraz projektu Zmapuj siebie - wspomagającego licealistki w mapowaniu swoich możliwości i decydowaniu o przyszłości. Od 2014 roku animatorka i prowadząca warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i seniorów w ramach TIFF Academy. Prowadziła też warsztaty dla Klubu Młodzieżowego Stowarzyszenia Żółty Parasol, Wrocławskich Ścieżek Tolerancji, Narodowego Forum Muzyki, Makerspace Pralni w Sokołowsku. Zaangażowana w organizację MIASTOmovie, Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, 15. Biennale Sztuki Mediów WRO, TIFF Festival 2013, 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty”, „Dni Afryki w Olsztynie”, AfryKamer, Asymmetry Festival. Bierze udział w licznych projektach wydawniczych (tłumaczenia, redakcja, korekta, fotografie).

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE