ŚWIATŁEM MALOWANE - WARSZTATY Z CYJANOTYPII

12.08.2020, 10:30-12:00

Muzeum Pana Tadeusza odkryje przed dziećmi magię i twórcze możliwości uzyskiwania obrazu fotograficznego. W czasie spotkania odwołamy się do źródeł, by poznać jedną z najstarszych technik fotograficznych. Cyjanotypia to stosunkowo prosta metoda wykonywania odbitek. Rejestracja obrazu zachodzi bez użycia kamery. Obraz powstaje poprzez stykowe naświetlenie przedmiotów na materiale światłoczułym. W ramach zajęć dzieci własnoręcznie wyczarują niezwykłe fotogramy w głębokich odcieniach błękitu pruskiego.

W czasie warsztatów dzieci zobaczą również ekspozycję poświęcona rękopisowi Pana Tadeusza.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Open Art. Udogodnienia”. Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  – muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu „Open Art. Udogodnienia” pozostają w posiadaniu Fundacji OPEN MIND. Prace zostaną zaprezentowane podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

5

Miejsce wydarzenia:

Muzeum Pana Tadeusza

ZAPISY ZAMKNIĘTE