SWING WING

21.07.2015, 17:00-19:00

pasek-kds-finansowanie

Celem warsztatów jest przybliżenie dzieciom dziedziny designu poprzez praktyczne wykorzystanie recyklingu. Podczas spotkania poszukamy sposobu łączenia różnych materiałów, pobudzimy i rozwiniemy wyobraźnię, wykształcimy umiejętności planowania i wykorzystania przestrzennych form użytkowych. Wraz z prowadzącymi wykorzystamy znane techniki plastyczne i nauczymy się ekonomicznie gospodarować materiałami. Nie zabraknie również rozmów i dobrej zabawy! Poruszymy temat różnić pomiędzy współczesnym designem zabawek a ich poprzednikami z początku lat szcześćdziesiątych, podkreślimy zalety prostych form użytkowych charakterystyczne dla tamtego okresu i omówimy proces powstawania zabawek. Wszystko po to by na koniec z głową pełną wiedzy i pomysłów, wykonać własne niepowtarzalne projekty oraz podąć próbę stworzenia nowej reklamy na wzór materiału archiwalnego. Jednym słowem przekonamy się, że design daje duuuużo frajdy!   Materiał archiwalny:

https://www.youtube.com/watch?v=FibZJGhhTVI

  swing

W kolejnym etapie projektu KREOWANIE mali twórcy spotkają się z Olą Mirecką, która obecnie pracuje jako projektantka klocków LEGO w Danii i równocześnie tworzy swoje własne projekty. Warsztaty zaplanowane są na 17 października 2015. Zapraszamy już dziś!

Partner Projektu: Galeria Sztuki Współczesnej Miejsce Dla Sztuki to ośrodek skupiający wrocławskie, ale nie tylko, środowisko artystyczne. To także laboratorium eksperymentalne wrocławskiej ASP- nie brakuje tu klasycznych ekspozycji studentów i dydaktyków, które mają szczególnie istotną rolę – scalanie i samouświadamianie środowiska akademickiego, dawanie studentom możliwości aktywnej i realnej pracy w przestrzeni galeryjnej, a także otwieranie go dla społeczności pozauczelnianej.  Dzięki współpracy z licznymi artystami indywidualnymi oraz instytucjami spoza Wrocławia MD_S prezentuje szeroki wymiar młodej sztuki, szerząc swą ekspansję nie tylko na cały Wrocław, ale także Polskę.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

Galeria Sztuki Współczesnej MD_S, ul. Bolesława Chrobrego 24, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE