Szczęśliwsi w związku: cykl warsztatów rozwojowych dla par (budowanie komunikacji)

22.10.2016, 16:00-19:00

Ludzie wkładają wiele wysiłku w naukę języka obcego, zdobywanie kolejnych kwalifikacji zawodowych czy rozwijanie osobistych zainteresowań, zaś bardzo rzadko zabiegają o umocnienie więzi ze swoją Drugą Połówka. A przecież sukces wielu "starych, dobrych małżeństw" polega właśnie na tym, iż podjęli świadome działania budowania i umacniania swojego związku na długo przed pojawieniem się zagrożenia katastrofy w ich związku.

Zapraszam Was na drugie spotkanie z cyklu warsztatów rozwojowych dla par. Zajęcia trwają 3 godziny, a grupa warsztatowa ma charakter otwarty, tj. możecie uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań, choć szczerze polecam skorzystanie z całego cyklu, ponieważ jest on zaprojektowany w odpowiedzi na potrzebę pogłębienia wiedzy i rozwoju umiejętności kluczowych dla życia we dwoje. Podczas warsztatów w październiku będziemy doskonalić Wasze umiejętności komunikacyjne, czyli:

  • nauczycie się słuchać Najbliższej Osoby tak, żeby Ją zrozumieć i dać Jej poczucie zrozumienia,
  • dowiecie się, które słowa – szczególnie doceniane przez Waszą Drugą Połówkę - warto wpleść w codzienne interakcje i jakich zwrotów lepiej unikać, aby wzmocnić związek z Nią/Nim, ale także każdą inną relację międzyludzką,
  • poznacie także zasady wyrażania swoich potrzeb tak, by nie ranić Partnera oraz odpowiemy sobie na arcyważne pytanie: „Dlaczego On/Ona nie rozumie…?!”.

Spotkanie dedykowane jest parom z co najmniej rocznym stażem, które chcą odpowiedzialnie budować  swoją przyszłość, a także małżeństwom (zarówno „młodszym” jak i „starszym”). Zajęcia będą pomocne osobom, które mają potrzebę zweryfikowania swojej wiedzy i postaw wobec Partnera oraz związku, szukającym zmian w obszarach dla nich trudnych, ale również tym, którzy po prostu chcą pogłębić kontakt ze sobą. Jednym słowem: zapraszam wszystkich zainteresowanych czerpaniem większej satysfakcji ze związku!

Co już było, a co nas jeszcze czeka w tym cyklu? Podczas wrześniowego spotkania pracowaliśmy nad zaspokajaniem najważniejszej potrzeby emocjonalnej człowieka, czyli mówiliśmy co zrobić, aby w sposób zdrowy i dojrzały budować wzajemną miłość między partnerami oraz dowiedzieliście się, jakie specyficzne działania umocnią w Waszej Drugiej Połówce przekonanie, że jest kochana i poczucie, iż jest szczęśliwa. Z kolei w listopadzie (zapisy ruszą niedługo!) poruszymy niezwykle istotny temat różnic między płciami. Świadomość tych odmienności pozwoli Wam zwiększyć poziom zrozumienia potrzeb Ukochanej Osoby oraz zredukować ilość doświadczanych w codziennym kontakcie frustracji i konfliktów. Natomiast w grudniu dowiecie się w jaki sposób łagodniej i bardziej konstruktywnie przechodzić przez kryzysy, a wręcz zamieniać je w czynnik rozwojowy Waszego związku.

Prowadzący: Agnieszka Michalak

Psycholog z kilkuletnim doświadczeniem trenerskim oraz szczęśliwa żona. Od paru lat pracuje z osobami z różnorakimi niepełnosprawnościami, nieustannie zachwycając się tym, jak wiele możemy nauczyć się o sobie i od siebie, jeśli tylko zechcemy. Z entuzjazmem podejmuje się nowych wyzwań oraz wspiera ludzi szukających rozwiązań i dążącymi do zmian, które podnoszą jakość ich życia.

Cena:

Za parę 40 zł

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE