SZTUKA ŚNIENIA

13.10.2020, 12:00-13.30

Podczas warsztatów w Pawilonie Czterech Kopuł  dzieci zwiedzą wyjątkową ekspozycję przystosowną na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku. Wyposażeni w przewodniki z alfabetem Braille'a, nagrania audiodeskryptywne odkryją różne oblicza sztuki współczesnej. Poznają niezwykłą fakturę obrazów, kompozycję, wygląd postaci i dynamikę układów abstrakcyjnych.

Uczestnicy zapoznają się z fascynującym światem wyobraźni polskich surrealistów. Dowiedzą się, jak tworzyli swoje prace Kazimierz Mikulski oraz Erna Rosenstein. W części warsztatowej wspólnie wypracują ciąg luźnych skojarzeń, które będą punktem wyjścia do namalowania własnych surrealistycznych obrazów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

 

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

8

Miejsce wydarzenia:

Pawilon Czterech Kopuł

ZAPISY ZAMKNIĘTE