TAJEMNICE MASZYNY DO SZYCIA

25-26.06.2020, 17.00-20.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych, dwudniowych warsztatach krawieckich. Zaczynamy od podstaw! Podczas zajęć krok po kroku poznasz najważniejsze funkcje i możliwości maszyny do szycia. Opanujesz podstawowe rodzaje i regulacje ściegów. W praktyczny sposób przetestujesz różne zastosowania krawieckich technik. Na koniec pod okiem instruktora uszyjesz prosty projekt. 

Podstawowe zagadnienia teoretyczne związane z szyciem

 • Budowa i obsługa maszyny do szycia.
 • Podstawowe narzędzia i przybory krawieckie.
 • Podstawowe rodzaje ściegów maszynowych.

ABC obsługi maszyny w praktyce

 • Nauka szycia maszynowego. Realizacja projektu.

Warsztat podzielony jest na dwa spotkania:

 • 25.06. godz.  17.00-20.00
 • 26.06. godz. 17.00-20.00

UWAGA!!! 

Dysponujemy ograniczoną ilością maszyn. Jeżli posiadasz własny sprzęt, przynieś go na zajęcia. W formularzu zgłoszeniowym w polu UWAGI napisz, czy potrzebujesz naszego wsparcia:)

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Ubioru. Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu ozdób i dodatków.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

 • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
 • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
 • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
 • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
 • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
 • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

Prowadzący: Minerva Sewing Polska

Partnerem wydarzenia jest firma Minerva - to jedna z najstarszych marek maszyn do szycia, marka premium segmentu A, o bogatej historii. Minerva to w mitologii rzymskiej patronka rzemiosła i sztuki. To właśnie ona była przedstawiona w 1871 roku na pierwszej maszynie do szycia tej marki. Jej twórcami byli dwaj młodzi i ambitni austriaccy przedsiębiorcy Emil Rezler i Josef Koma. Już w 1881 roku stworzyli oni w Wiedniu pierwsze maszyny oparte na technologii Wheelera i Wilsona z czterosuwowym silnikiem zębatym, dzięki któremu uznawane były za najszybsze na rynku. Z upływem czasu technologia była ulepszana, były tworzone nowe konstrukcje, materiały i tylko marka Minerva pozostała niezmiennym symbolem jakości i funkcjonalności. W 1913 roku produkcję przeniesiono na Morawy, a następnie w 1938 do Boskovic na terenie ówczesnej Czechosłowacji. W roku 1994 projektowanie domowych maszyn do szycia powierzono brytyjskiej firmie European Solutions London UK. Od tego czasu na każdej maszynie znajduje się napis Designed and specified by European Solutions, London, UK – prestiżowy znak pracy najlepszych specjalistów w Europie. W 1997 roku produkcję przemysłowych maszyn do szycia Minerva przejmuje DÜRKOPP ADLER, dystrybucją domowych maszyn zajmuje się Minerva Trade House LLP.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

10

ZAPISY ZAMKNIĘTE