Tapicer w akcji

18-19.11.2016, 10:00-17:00 / 9:00-16:00

REKRUTACJA ZAMKNIĘTA! 18 listopada (piątek) od 10:00 do 17:00 19 listopada (sobota) od 9:00 do 16:00 “Tapicer w AKcji” to wyjątkowe, dwudniowe warsztaty meblarskie – połączenie dawnych technik rzemieślniczych z nowatorskim podejściem do odnowy mebli tapicerowanych. Uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie odświeżyć stary fotel czy krzesło i nadać im niepowtarzalny charakter. Szkolenie odbywa się metodą mistrz-uczeń z naciskiem na praktykę:  ok. 80% praktyki ok. 20% teorii . Warsztaty odbywają się pod czujnym i doświadczonym okiem Mistrza Rzemiosła, Aleksandra Kądzieli. Po zakończeniu cyklu każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający zdobycie podstawowych umiejętności w zakresie tapicerowania mebli! Laboratorium Designu i Sztuki współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program oraz szersze informacje znajdziecie na: www.laboratoriumdesignuisztuki.pl 


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularza internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 50 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).
WAŻNE: Meble pozostają własnością CRZ Krzywy Komin, nie zabieramy ich do domów! Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej Laboratorium Designu i Sztuki 2016, która odbędzie się od 10 do 31 grudnia w CRZ Krzywy Komin.   Osobom spoza Wrocławia pomożemy w organizacji noclegów (koszty dojazdu i noclegów uczestnik pokrywa we własnym zakresie).

Program warsztatów

1. Wprowadzenie. Poznanie mebli (historia, technologia). Szczegóły dotyczące tkanin tapicersko-dekoracyjnych, narzędzi stolarsko tapicerskich, tradycyjnych metod renowacji. 2. Ustalenie z uczestnikami zakresu i szczegółów prac. 3. Demontaż i prace rozbiórkowe. Ściąganie powłok, starych tkanin, drobne naprawy. 4. Wymiana gąbek , pasów , klejenie , wiązanie sprężyn. 5. Wymierzanie i wyliczanie tkanin. 6. Szycie , poznanie maszyny do szycia. 7. Wymiana wyściółek, podbitek, uzupełnianie. 8. Tapicerowanie, elementy ozdobne, guziki. 9. Prace końcowe i kosmetyczne, podsumowanie.

Prowadzący: Aleksander Kądziela

Mistrz Aleksander Kądziela Elitarny członek OCRiA. * 31-letnie doświadczenie zawodowe. * Od 2000r właściciel AKdesign - Pracowni Tapicerstwa i renowacji mebli * Członek Cechu Rzemieślników Artystów * Mistrz Tapicerstwa * Biegły rzeczoznawca mebli tapicerowanych i drewnianych. * Audytor linii i procesów technologicznych w dużych firmach z branży meblarskiej. * Analityk i doradca procesów technologicznych oraz procesów wdrażania prototypów do produkcji. * Aleksander Kądziela - jest instruktorem w Krzywym Kominie prowadzi warsztaty „TAPICER W AKCJI”. Rocznie szkoli ponad 400 osób z tapicerstwa artystycznego i renowacji mebli .

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE