TAPICER W AKCJI

06-07.06.2020, 9:00-16:00 / 8:00-15:00

Jedyne w swoim rodzaju  dwudniowe warsztaty weekendowe TAPICER W AKCJI
06 czerwca (sobota) - godz. 9.00-16.00
07 czerwca (niedziela) - godz. 8.00 -15.00

TAPICER W AKCJI to wyjątkowe warsztaty meblarskie – połączenie dawnych technik rzemieślniczych z nowatorskim podejściem do odnowy mebli tapicerowanych. Uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie odświeżyć stary fotel czy krzesło i nadać im niepowtarzalny charakter.

Szkolenie odbywa się metodą mistrz - uczeń z naciskiem na praktykę: ok. 80% praktyki ok. 20% teorii . Warsztaty odbywają się pod czujnym i doświadczonym okiem Mistrza Rzemiosła, Aleksandra Kądzieli. Uczestnicy pracują na własnych meblach, które odnowione zabierają z powrotem do domu. Cena zawiera również wszystkie niezbędne materiały. Tkaniny wybierane są losowo dostępne ok 15 kolorów i rodzajów tkanin (możliwość zabrania własnej tkaniny).

Jeden uczestnik = jeden mebel (nieduży fotel , puf, krzesło , podnóżek, szycie poduch)

Ograniczonej liczbie chętnych, nieposiadających własnych mebli, zapewniamy do pracy meble zapasowe (koniecznie wcześniejsze zgłoszenie przy formularzu, meble przekazane przez Krzywy Komin po zakończeniu warsztatów pozostają własnością Organizatora).

Proszę nie zabierać masywnych mebli ani skomplikowanych foteli czas jest ograniczony . W razie wątpliwości jaki mebel zabrać proszę wysłać zdjęcie do akceptacji na adres: akmeblarnia@gmail.com

Po zakończeniu cyklu każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający zdobycie podstawowych umiejętności w zakresie tapicerowania mebli!

Zrób prezent bliskiej Ci osobie wykup specjalny limitowany VOUCHER na warsztat z Alkiem Kądzielą. W formularzu zgłoszeniowym w pole UWAGI wpisz hasło: Voucher oraz imię i nazwisko osoby, którą chcesz obdarować !

PROGRAM WARSZTATÓW:

1. Wprowadzenie. Poznanie mebli (historia, technologia). Szczegóły dotyczące tkanin tapicersko-dekoracyjnych, narzędzi stolarsko-tapicerskich, tradycyjnych metod renowacji.

2. Ustalenie z uczestnikami zakresu i szczegółów prac.

3. Demontaż i prace rozbiórkowe. Ściąganie powłok, starych tkanin, drobne naprawy

4. Wymiana gąbek , pasów , klejenie .

5. Wymierzanie i wyliczanie tkanin .

6. Szycie , poznanie maszyny do szycia.

7. Wymiana wyściółek, podbitek, uzupełnianie.

8. Tapicerowanie, elementy ozdobne, guziki.

9. Prace końcowe i kosmetyczne, podsumowanie.

10. Sesja foto .

WSZYSTKIE MATERIAŁY W CENIE (jeśli masz własną tkaninę zabierz ja ze sobą 🙂

Koniecznie bądź z nami! Czekamy na Ciebie z najlepszym i najfajniejszym Mistrzem w Polsce, kawą,  herbatą  i dobrym humorem 🙂

Prowadzący: Aleksander Kądziela

Mistrz Aleksander Kądziela Elitarny członek OCRiA. * 32-letnie doświadczenie zawodowe. * Od 2000 r. właściciel AKdesign - Pracowni Tapicerstwa i renowacji mebli. * Członek Cechu Rzemieślników Artystów. * Mistrz Tapicerstwa * Biegły rzeczoznawca mebli tapicerowanych i drewnianych. * Audytor linii i procesów technologicznych w dużych firmach z branży meblarskiej. * Analityk i doradca procesów technologicznych oraz procesów wdrażania prototypów do produkcji. * Aleksander Kądziela - jest instruktorem w Krzywym Kominie prowadzi warsztaty „TAPICER W AKCJI”. Rocznie szkoli ponad 400 osób z tapicerstwa artystycznego i renowacji mebli . www.aleksanderkadziela.pl

Cena:

680 zł

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE