PODNOGI

21.08.2015, 16:00 - 18:00

Spójrz, „podnogi”! Może to stworzenia, które depczesz, nie zwracając uwagi, na to co się dzieje pod Twoimi stopami?

Pod nogami znajduje się wiele, dlatego my na początku warsztatów sprawdzimy jak działają nasze stopy i czy rozpoznajemy to, co się pod nimi znajduje. Na boso, z zasłoniętymi oczami, przemaszerujemy po różnorodnych fakturach, by ożywić naszą wyobraźnię. Następnie obejrzymy prace współczesnych artystów, którzy interesują się tym, co znaleźć możemy pod stopami i porozmawiamy o tym, co mogło ich zainspirować do stworzenia konkretnych dzieł.

W części praktycznej warsztatu wykorzystamy fragmenty magnesów pokryte różnorodnymi materiałami i zbudujemy z nich dywan, który zawiśnie na magnetycznej ścianie.  Następnie, niczym współcześni artyści, którzy zapraszani do muzeów przekształcają ich wnętrza, wprowadzimy na jednym z pięter MWW nowy porządek i  poprzecinamy powierzchnię podłogi kolorowymi pasami.

Warsztat stanowi przygotowanie do wrześniowych zajęć z projektantką Joanną Rusin odbywających się w ramach projektu Kids Design Space, na których uczestnicy warsztatów wspólnie projektować będą autorski dywan.

Do tworzenia podczas warsztatów wykorzystamy następujące materiały: magnesy, tkaniny, taśmę magnetyczną, kolorową taśmę papierową

Prowadzenie:

Magdalena Skowrońska – Kuratorka Programu Edukacyjnego Muzeum Współczesnego

O muzeum: Od swojego powstania w 2011 roku Muzeum Współczesne Wrocław rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków uczestnictwa w sztuce. Program wystawienniczy MWW koncentruje się na promowaniu oraz popularyzowaniu lokalnych, progresywnych i najnowszych zjawisk sztuki współczesnej. MWW prowadzi regularny program debat, wykładów, konferencji naukowych, projekcji filmowych oraz interdyscyplinarnych projektów społecznych. W przestrzeni MWW regularnie odbywają się promocje wydawnicze oraz prezentacje raportów z badań społecznych. MWW również samodzielnie realizuje projekty naukowe mierzące się z problemami współczesności. Muzeum prowadzi regularne warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci oraz dorosłych. Obecna, tymczasowa siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław mieści się przy Placu Strzegomskim, w schronie przeciwlotniczym z 1942 roku.

http://muzeumwspolczesne.pl/ http://www.facebook.com/MuzeumWspolczesne http://instagram.com/muzeumwspolczesne/

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

test

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów