TOPE FLASHBACKS - WERNISAŻ WYSTAWY

16.11-14.12.2019, 19.00

Serdecznie zapraszamy 16 listopada do galerii w CRZ Krzywy Komin na wernisaż wystawy Tope Flashbacks.

Tope to artysta wywodzący się z nurtu graffiti i streetartu. Na wystawie zaprezentuje  nową serię akrylowych obrazów nawiązujących do ostatnich trzech lat działalności artysty w przestrzeni miejskiej. Charakterystyczny styl ukształtowany na ścianach, Tope przeniósł na płótna. Jego prace charakteryzują się czystą, ostrą kreską oraz tonalnymi przejściami kolorów. Ogromne znaczenie stanowi światłocień, dzięki któremu jego prace dają wrażenie przestrzenności. Mimo bogatej gamy kolorów obrazy odznaczają się pewną surowością, zaś ich kreskówkowy, nieformalny charakter kontrastuje z tematyką, która krąży wokół odmiennych stanów świadomości. Wszystko to zostaje ukazane bardzo groteskowo poprzez zniekształcone, pozbawione naturalnych cech postaci i przejaskrawione sytuacje.

Druga część wystawy to seria rysunków wykonanych czarnym cienkopisem. Jest to swego rodzaju dziennik z podróży, jakie Tope odbył w ciągu ostatnich lat. Powstały spontanicznie w czasie wojaży, ale także już po powrocie. Szkice są surrealistyczne, nieskrępowane logicznymi zasadami, często opierają się na skojarzeniach, obserwacjach, miejscach, ludziach i sytuacjach, które wydarzyły się podczas wyjazdów. Wystawa Flashbacks skupia się na odbiorze realności, który jest subiektywny. Dopiero zmiana perspektywy daje szersze spojrzenie na rzeczywistość.

Wystawa potrwa do 14.12.2019 r. 

Instagram artysty: @t.o.p.e

Program realizowany jest w ramach projektu "Prowadzenie  Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin" współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND & CRZ Krzywy Komin & Grupakreatywni.pl 

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE