TWÓRCZA MOC - WARSZTATY MOCY DLA KOBIET - MGIEŁKI ZAPACHOWE I AKWARELA

11.06.2021, 17:00 – 20:30

ZACZARUJ SIĘ

Na naszych spotkaniach korzystać będziemy z metod stosowanych w arteterapii, ćwiczeń znanych z literatury o samorozwoju i neuroplastyczności mózgu. Sięgniemy też do nauki wschodu i ludowej wiedzy naszych babć. Będziemy poznawać i malować zioła, odbijać je starymi technikami fotograficznymi, tworzyć własne kompozycje olejków eterycznych czy domowe "woreczki" musujące do kąpieli. Chciałabym, aby w tym czasie poznawania siebie i rozbudzania własnego potencjału i kreatywności, było też miejsce na działania warsztatowe.

WARSZTATY W RYTMIE DUSZY

W naszych działaniach sięgać będziemy po ciekawe techniki plastyczne, takie jak: cyjanotypia, akwarela, metody budowania lalek teatralnych, kolaż czy monotypia.

Robienie nowych rzeczy wyzwala w nas pozytywne emocje, pozwala poznać się z nowej strony, Daje poczucie satysfakcji, a sama czynność może mieć działanie rytualne, wprowadzać w stan relaksu i odprężenia. Chciałabym, aby twórczość mogła stać się celem samym w sobie. Przyjemnością, oczyszczeniem, podróżą w głąb siebie. Magią.

KTO? DLA KOGO?

 TWÓRCZY  KRĄG  MOCY

Zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, doświadczeń plastycznych i własnych osądów na temat swoich umiejętności. To czas dla Was. Poznawania, próbowania, odpowiadania sobie na pytania. Czas, w którym spotkać macie przede wszystkim siebie samą i z sobą się zaprzyjaźnić. A jeśli przy okazji zawiążemy jakieś siostrzane więzy to wspaniale.

SPOTKANIA

W ramach każdego spotkania, odbywać  się będzie część warsztatowa (wszystkie potrzebne materiały znajdziecie na miejscu) oraz elementy dopełniające wybraną tematykę, rytuał uziemienia i oczyszczanie energii. Na miejscu czekać też będzie mała przekąska i ziołowe napary.

W części warsztatowej  będziemy tworzyć mgiełki zapachowe i  obłoki  malowane akwarelkami.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

  • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
  • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
  • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
  • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
  • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
  • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

Prowadzący: Dominika Chochołowska-Bocian

Malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Miłośniczka i aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Wykładowczyni Rysunku i Malarstwa we Wrocławskiej Szkole Fotografii Afa. Założycielka Secret Spot. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz studium charakteryzacji filmowej i teatralnej. Stypendystka Accademii di Belle Artii we Włoszech. Organizatorka projektu Artyści dla Ukrainy ART BRIDGE. Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci młodzieży i dorosłych (m. in. Krzywy Komin, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Trampolina, Centrum Inicjatyw Wszelkich, Biuro ESK 2016- Mikrogranty, Autonomia-pracownia działań twórczych).

Cena:

130 zł

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE