Udogodnienie

27.10.2015, 15:00 - 19:00

Etap: KREOWANIE

Grupa tematyczna: DESIGN SPOŁECZNY

Wiek dzieci: 11-14 lat

Warsztaty dla dzieci niewidomych i słabowidzących, są kontynuacją spotkania Projektowanie przez ugniatanie.

Zanim przejdziemy do projektowania, poznamy się i pobudzimy naszą kreatywność. Zaczniemy od małej “zgadywanki” na temat różnych przedmiotów, porozmawiamy o nich oraz zastanowimy się jaka jest ich najważniejsza funkcja. Każdy z uczestników opowie o swoim dniu zwracając uwagę na przedmioty, których używamy od momentu przebudzenia się. Zastanowimy się, które z nich są nam najbardziej potrzebne, a których po prostu nie lubimy. W wyniku tej selekcji stworzymy swój własny przedmiot – może powstanie coś niespodziewanego, a może tchniemy nowe życie w rzeczy doskonale nam znane. Podczas warsztatów zastanowimy się również nad udogodnieniami życia codziennego i otaczającego nas świata. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie: „Jak wyglądałby świat, gdyby wzrok nie miał dla ludzi dominującego znaczenia?”

Założeniem warsztatów jest projektowanie poprzez modelowanie przedmiotów użytkowych i dedykowanie im nowych udogodnień. Brzmi tajemniczo i niezwykle ciekawie!

Wystawa finałowa I etapu projektu odbędzie się w dniach 11-13 grudnia 2015. Więcej szczegółów już wkrótce!

Prowadzący: Robert Pludra

Zajmuje się projektowaniem produktu, dizajnem społecznym, wystawiennictwem i prowadzeniem warsztatów o tematyce projektowej. Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 2011 pracownik naukowy na wydziale macierzystym, gdzie w roku 2013 obronił doktorat p.t.: „Wybrane zagadnienia z dziedziny projektowania społecznego”. Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Pracuje indywidualnie oraz w zespołach różnie konfigurowanych do poszczególnych projektów. Członek-założyciel Platformy Projektowania Uniwersalnego D4A. Aktualnie pracuje między innymi nad projektem badawczo-rozwojowym, projektując urządzenie do fizjoterapii; projektem kolekcji obiektów dedykowanych seniorom, oraz projektami z dziedziny transportu samochodowego, szynowego i rowerowego.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów