Upcyklingowy zawrót głowy, czyli odmień swój mebel!

26-27.10.2020, 10:00-15:00

Upcyklingowy zawrót głowy” to  warsztat skierowany  do tych, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym. Do tych, którzy wcześniej nigdy nie mieli do czynienia z malowaniem mebli jak i do tych, którzy chcą utrwalić posiadaną już na ten temat wiedzę. Poznając podstawowe techniki można równocześnie świetnie spędzić czas  w towarzystwie innych uczestników. Materiały zapewnia Organizatora (farby, szablony, woski, narzędzia, fartuszek 😉 Uczestnicy zabierają ze sobą nieduży mebel do metamorfozy – taki, który będą w stanie unieść, wygodny strój, którego nie będzie szkoda pochlapać farbą :), ewentualnie notatnik i długopis. Zakres tematyczny: omówimy wszystko ... no może prawie wszystko o tym co powinieneś wiedzieć aby zmienić swój mebel w prawdziwe DZIEŁO SZTUKI. Ponadto dowiecie się : - gdzie znaleźć meble nadające się do przeróbki - na co zwrócić uwagę kupując - jak przygotować mebel do „przemiany” - jakie produkty i narzędzia przydają się w procesie stylizacji mebli - na czym polega technika malowania farbami, farbami kredowymi i kolorowymi woskami - jak prawidłowo przeprowadzić woskowanie, patynowanie, przecieranie i polerowanie - omówienie dodatkowych sposobów zdobień - jak nadać mebelkowi „ostatni szlif” Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu się z przyniesionymi przez uczestników meblami omówimy tajniki poszczególnych technik, najwięcej czasu poświęcając tym, które sami zamierzamy zastosować. Dokonamy wyboru kolorów. Następnie przygotujemy meble i zaczniemy malowanie. Krok po kroku aż do fazy końcowej czyli zdobienia i utrwalenia. Ważne: Pamiętaj aby Twój mebel był stabilny i kompletny, nie wymagający napraw stolarskich !

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Mebla. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. Kultura Mebla to sposób kreatywnego patrzenia na przestrzeń i upiększania jej po swojemu.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... *** Zadbajmy  wspólnie o nasze zdrowie:) Sprawdź jak przygotować się do wizyty w Krzywym Kominie. Garść przydatnych informacji! Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:
  • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
  • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
  • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
  • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
  • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
  • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

Prowadzący: Anna Gogół

Jako mała dziewczynka uwielbiałam zabawy z igłą krawiecką, dzięki której wyczarowywałam fantastyczne stroje dla moich lalek. Zawsze miały się w co ubrać i spać wygodnie jak małe księżniczki. Szycie pozostało ze mną do dziś. Oprócz tego jest jeszcze pasja do przerabiania i wykorzystywania „różności”, niekoniecznie z ich fabrycznym przeznaczeniem. Od wielu lat impulsem do działania stało się również malowanie mebli. Uwielbiam wszystko, co twórcze, ubarwione i DIY. Zapraszam do mojego świata!

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

4

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE