VOLUNTEER WITH US! WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

26.02.2020, 15:30 – 17:00

Fundacja Integracji Społecznej Prom od 10 lat realizuje projekty Wolontariatu Europejskiego w świetlicach środowiskowych, przedszkolach i szkołach we Wrocławiu. Bazując na tym doświadczeniu stworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, wolontariuszami i partnerami zagranicznymi podręcznik dobrych praktyk “Volunteer with us!”.

Zawiera on m.in. praktyczne wskazówki dotyczące metod komunikacji z zagranicznym wolontariuszem lub obcojęzycznym dzieckiem, przykłady gier i zabaw z różnych krajów Europy i Azji, propozycje metod ewaluacji pracy wolontariusza i dzieci.

Publikacja będzie miała swoją premierę w lutym 2020, a towarzyszyć jej będą spotkania warsztatowe pn. “Volunteer with us”, które poprowadzą wolontariusze z Włoch i Rosji: Annalisa i Valeriya.

Zapraszamy nauczycieli/dyrektorów z przedszkoli publicznych i prywatnych do udziału w pierwszym warsztacie!

Program spotkania:

  • praktyczne informacje o tym jak zostać organizacją goszczącą wolontariuszy zagranicznych;
  • zajęcia praktyczne (gry i ćwiczenia) pokazujące w jaki sposób można komunikować się z ludźmi, nie znając lokalnego języka i na co zwrócić uwagę, by móc się skutecznie porozumiewać;
  • doświadczenia zagranicznych wolontariuszy we wrocławskich przedszkolach;
  • przedstawienie kilku metod edukacyjnych z różnych krajów.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny egzemplarz publikacji “Play with us!” (gry i zabawy z różnych krajów) oraz “Volunteer with us!” (podręcznik dobrych praktyk dla placówek pracujących z zagranicznymi dziećmi/wolontariuszami).

Obowiązują zapisy!

Formularz zgłoszeniowy:  https://docs.google.com

.......................................................................................................................................................................................................................................................................

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Happy kids, better Europe4” finansowanego ze środków Programu Erasmus+.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów