ROZMALOWANI - WAKACJE Z TEATREM PLASTYCZNYM | KREATYWNE WAKACJE W CRZ KRZYWY KOMIN

09.07-24.08.2018, 7:30-16:30

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 7 do 13 lat.

Wspólnie wymyślimy super scenariusz, stworzymy żywą instalację artystyczną, będziemy się fantastycznie bawić!

Warsztaty z teatrem to cykl spotkań, który w niezwykły sposób przybliży nam świat scenografii i teatru opowiadającego historię poprzez obraz. Wspólnie tworzyć będziemy własne profesjonalne projekty, elementy scenografii, rekwizyty i kostiumy! Podczas zajęć poznamy podstawowe techniki animacji przedmiotu oraz warsztat scenografa. Będziemy też bawić się wykorzystując gry teatralne, pracować nad ruchem: ciała i przedmiotu. Przed nami mnóstwo wrażeń, pracy i nieszablonowych wyzwań!

TURNUS I: 9-13.07.2018  / TURNUS II: 30.07 - 3.08.2018TURNUS III: 20-24.08.2018 d HARMONOGRAM  TURNUS III  20-24.08.2018 ROZMALOWANI - to cykl warsztatów, który w niezwykły sposób przybliży nam świat SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ. Wspólnie tworzyć i odkrywać będziemy magię malarstwa. Realizować własne profesjonalne projekty artystyczne. Poznamy różne techniki, narzędzia, będziemy eksperymentować i świetnie się bawić . W planach min. malarstwo wielkoformatowe i miniatura, elementy grafiki warsztatowej, kolaż i obraz na prawdziwym płótnie malarskim! Będziemy malowali z zamkniętymi oczyma, intuicyjnie poddawali się dźwiękom muzyki, ale też wiernie odwzorowywali martwą naturę. Czeka nas prawdziwa malarska przygoda.

Cały cykl warsztatowy zwieńczy wystawa naszych prac. Już dziś zapraszamy Was na uroczysty wernisaż!

PONIEDZIAŁEK Pierwszy dzień warsztatów „Rozmalowani” spędzimy poznając różne szalone sposoby malowania. Porozmawiamy też o sztuce współczesnej i przygotujemy projekty naszych obrazów. Każdy z uczestników wykona też własny szkicownik, w którym stworzy pierwsze szkice węglem i ołówkiem. WTOREK Drugi dzień spędzimy pod znakiem malarstwa wielkoformatowego. Tego dnia nie zabraknie nam przestrzeni do twórczego wyrażenia siebie. Poddamy się dźwiękom muzyki i stworzymy piękne abstrakcyjne obrazy. ŚRODA Kolejny dzień naszych warsztatów pełen będzie różnorodnych technik. Kolaż, grafika, miniatura, a nawet rysunek w przestrzeni. Czekają na nas nietypowe podłoża i narzędzia. Inspiracji poszukamy także w plenerze. CZWARTEK Czwarty dzień naszej pracy poświęcimy przede wszystkim na stworzenie obrazu na profesjonalnym płótnie malarskim. Prace zrealizujemy w oparciu o wspólnie przygotowaną martwą naturę, zawierającą wszystko to, co lubimy najbardziej :). PIĄTEK Ostatni dzień naszych warsztatów to oczywiście przygotowanie wystawy oraz niespodzianek, które będą czekały na naszych gości.
  ROZMALOWANI 1ROZMALOWANI 2ROZMALOWANI 3 1964898_248356278669107_1161649802_n   HARMONOGRAM  TURNUS II  30.07- 03.08.2018
Przygoda z teatrem - to cykl warsztatów, który w niezwykły sposób przybliży nam świat TEATRU PLASTYCZNEGO. Wspólnie tworzyć będziemy własne profesjonalne projekty, lalki teatralne oraz scenografię! W tym roku na zajęciach zrealizujemy kolorowe Muppety, które staną się głównymi bohaterami naszych scenek. Nasze etiudy teatralne opowiadać będą o różnych emocjach, strachach, małych i dużych problemach, które spotykają każdego z nas. Razem ćwiczyć będziemy trafne wyrażanie naszych uczuć i radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Podczas zajęć poznamy też podstawę techniki animacji lalkowej i warsztatu scenografa, grać w gry i zabawy teatralne, pracować nad ruchem, ciałem i dykcją. Przed nami mnóstwo wrażeń, pracy i wyzwań- zwłaszcza, że efekt naszej pracy zwieńczyć chcemy mini pokazem, na który zaprosimy rodzinę, przyjaciół i wszystkich miłośników teatru.

Stwórz swojego muppeta! Zrealizuj z nami zabawne przedstawienie dla swoich bliskich i przyjaciół.

PONIEDZIAŁEK

Pierwszy dzień warsztatów „Przygoda z teatrem” spędzimy poznając różne rodzaje lalek teatralnych. Porozmawiamy też o scenografii i przygotujemy projekty naszych Muppetów. Wspólnie zagramy też w gry teatralne, które przybliżą nam teatr pantomimy i teatr plastyczny. WTOREK Drugi dzień „Przygody z teatrem” spędzimy tworząc nasze lalki teatralne. Nauczymy się jak je animować. Postaramy się żeby nabrały nie tylko oddechu (który jest podstawą do animowania form lalkowych), ale i własnego charakteru. ŚRODA Kolejny dzień naszych warsztatów upłynie pod znakiem gier i zabaw teatralnych mających na celu wspólne stworzenie krótkiego scenariusza do naszego występu. Ustalimy też jak wyglądać ma scenografia i zrobimy proste rekwizyty potrzebne do naszego przedstawienia. CZWARTEK Czwarty dzień naszej pracy poświęcimy przede wszystkim na stworzenie wspólnej scenografii do spektaklu. Odbędą się również próby aktorskie. Nauczymy się naszych ról bazując na wcześniejszych zajęciach. PIĄTEK Ostatni dzień naszych warsztatów to oczywiście próba generalna. Zwieńczeniem całości będzie SPEKTAKL, na który już teraz serdecznie zapraszamy.
MUPPETMUPPET1 MUPPET3   HARMONOGRAM  TURNUS I  09.07 - 13.07.2018 Szkoła magii Warsztaty teatralno – plastyczne - Szkoła magii, to cykl spotkań, który w niezwykły sposób przybliży nam świat teatru plastycznego- opowiadającego historię poprzez obraz. Wspólnie tworzyć będziemy własne profesjonalne projekty, elementy scenografii, kostiumów i rekwizyty! W planach między innymi tworzenie własnych różdżek i magicznych mioteł. Podczas zajęć poznamy podstawowe techniki animacji przedmiotu oraz warsztat scenografa. Będziemy też bawić się wykorzystując gry teatralne, pracować nad ruchem: ciała i przedmiotu i oczywiście CZAROWAĆ. Przed nami mnóstwo wrażeń, pracy i nieszablonowych wyzwań! PONIEDZIAŁEK -  projekty, inspiracje, moc pomysłów! Pierwszy dzień warsztatów „Szkoła magii” to zadania dzięki którym świetnie poznacie pracę scenografa teatralnego. Przygotujemy projekty naszej instalacji artystycznej. Zaczniemy prace nad realizacją pierwszych rekwizytów. Wspólnie zagramy też w gry które przybliżą nam teatr pantomimy i teatr plastyczny.
 • Gry teatralne, integracyjne
 • Projektujemy
 • Wspólnie wybieramy elementy do realizacji- poznajemy podstawowe techniki pracy scenografa
 • Pierwszy etap prac plastycznych
WTOREK - różdżki - zaklęcia Kolejny dzień warsztatów to wspólna realizacja elementów scenografii, rekwizytów teatralnych. Na początek wykonamy magiczne różdżki. Mając je na pewno poradzimy sobie z całą resztą 😉
 • 1. Realizacje plastyczne: magiczne różdżki
 • 2. Praca z ciałem – zadania teatralne, czary - mary
ŚRODAczarodziejskie miotły Kto nie marzy o latającej miotle? A może mogłaby ona pełnić jeszcze jakieś nietypowe funkcje? Środa to dzień, kiedy nie tylko wyczarujemy nowe rekwizyty, ale też rozbudzimy naszą wyobraźnię i wspólnie stworzymy i spiszemy historię naszej szkoły magii. CZWARTEKszkoła magii Czwarty dzień naszej pracy poświęcimy przede wszystkim na stworzenie wspólnej przestrzeni z wykonanych wcześniej elementów. Rozmach i zabawa- gwarantowane! Teraz w ruch pójdą wszystkie nietypowe materiały plastyczne, a cuda które sobie wyobrażaliśmy nabiorą realnych kształtów.
 • Praca przy montażu instalacji
 • Oświetlenie- jak światło buduje przestrzeń
 • Próba ożywiania – animowania przedmiotu
PIĄTEK - zapraszamy do naszej niezwykłej szkoły... Ostatni dzień naszych warsztatów to oczywiście próba generalna. Przy odpowiedniej muzyce i oświetleniu, jesteśmy gotowi wpuścić do naszej Szkoły magii pierwszych śmiałków! Wszystkie rekwizyty stworzone przez uczestników pozostaną ich własnością :)! MAGIA
MAGIA1 MAGIA3 MAGIA4 MAGIA5

Co obejmuje cena?

 • fantastycznych prowadzących i animatorów
 • warsztaty i kreatywne animacje
 • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
 • wyżywienie

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

7:30 – 8:30 – czas na przyjście dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 – śniadanie (w wybrane dni zapraszamy dzieci do wspólnego, kreatywnego przygotowania śniadania)

9:00 -10:00 – zajęcia kreatywne zgodnie z zainteresowaniem dzieci, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

10:00 -12:00 – zajęcia warsztatowe cz.1

12:00 -12:30 – przerwa w zajęciach, obiad (zupa), zabawy ruchowe

12:30 -14:00 – zajęcia warsztatowe cz. 2

14:00 -14:30 – obiad (II danie)

14:30 -15:30 – zajęcia kreatywne zgodnie z zainteresowaniem dzieci, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

15:30 -16:00 – podwieczorek (owoce, jogurt, soki, ciepłe napoje)

16:00 -16:30 – odbiór dziecit_d1t_d5

Zapraszamy!

Prowadzący: Dominika Chochołowska-Bocian

Malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Miłośniczka i aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Wykładowczyni Rysunku i Malarstwa we Wrocławskiej Szkole Fotografii Afa. Założycielka Secret Spot. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz studium charakteryzacji filmowej i teatralnej. Stypendystka Accademii di Belle Artii we Włoszech. Organizatorka projektu Artyści dla Ukrainy ART BRIDGE. Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci młodzieży i dorosłych (m. in. Krzywy Komin, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Trampolina, Centrum Inicjatyw Wszelkich, Biuro ESK 2016- Mikrogranty, Autonomia-pracownia działań twórczych).

Cena:

590 zł 531 zł

-10% z okazji lata w pełni

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE