WAKACYJNY KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW - POZIOM ŚREDNIO ZAAWANSOWANY

06.07-31.08.2021, 09:30-11:30

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w BEZPŁATNYM kursie komputerowym! W dobie powszechnego zastosowania nowoczesnych technologii sprawna obsługa komputera oraz Internetu może znacznie ułatwić i uatrakcyjnić życie! Bez stresu nauczysz się wysyłać maile, robić zakupy w sieci, dokonywać rezerwacji on-line czy korzystać z bankowości elektronicznej. To będzie niesamowita przygoda!

Harmonogram spotkań:

Zajęcia  będą odbywać się  we wtorki, w godz. 9.30-11.30

START >>>  6 lipca

 • LIPIEC: 6, 13, 20,27
 • SIERPIEŃ: 3, 10, 17, 24, 31

Na kurs można zapisać się na 3 sposoby:

 • poprzez formularz internetowy dostępny na stronie
 • telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00, nr tel. 71 733 44 30
 • osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00

Pierwszeństwo w przyjęciu na kurs mają osoby korzystające na zajęciach z własnych laptopów z systemem operacyjnym Windows 10. 

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

KURS DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

 • Jak działa Win 10. Ustawienia i personalizacja ustawień systemu Windows 10. -krok po kroku.
 • Solidne podstawy posługiwania się Internetem, ze szczególnym uwzględnieniem Google Chrom.
 • Surfowanie w Internecie, używanie narzędzi przeglądarki. Chmura (dysk wirtualny) - jak z niej korzystać.
 • Poczta internetowa - zakładanie konta pocztowego (e-mail), operowanie kontem e-mail.
 • Pakiety biurowe (Microsoft Office, Open Office).
 • Aplikacje przydatne w życiu codziennym, tj.: zakupy, banki, komunikacja miejska, służba zdrowia, e-obywatel.
 • Multimedia, w tym narzędzia Win 10.

Prowadzący:

Andrzej Olszewski - Dr nauk technicznych przez wiele lat zawodowo związany z Politechniką Wrocławską. Wiceprezydent miasta Wrocławia w latach 1990-1994. Obecnie aktywny emeryt, społecznik, uczestnik międzynarodowych projektów w zakresie nowoczesnych technologii. Pracował nad udoskonaleniem i optymalizacją oferty szkoleniowej dla osób po 60 roku życia z zakresu kompetencji cyfrowych osadzonych w kontekście dostępu do kultury - „60+ Virtual Culture”. W wyniku tego projektu uzyskał Europass Mobilność – Erasmus + wydany w 2016 i 2017 potwierdzający umiejętności edukatorskie i trenerskie w zakresie nowoczesnych narzędzi ICT. Prowadził warsztaty dla edukatorów z różnych ośrodków szkolenia cyfrowego, których celem jest „Poprawa jakości oferty cyfrowej edukacji seniorów z Wrocławia”, finansowanego przez Urząd Miejski we Wrocławiu. Nominowany do nagrody „EDUinspiratora 2018”.

Wiesława Gątkiewicz - Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku prawo i administracja. Przez wiele lat pełniła funkcję Specjalisty ds. organizacji zarzadzania w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej we Wrocławiu. Po przejściu na emeryturę zaangażowana w rozmaite działania społeczne. Obecnie prowadzadzi zajęcia z zakresu obsługi komputera dla osób 50+. Posiada Europass Mobilność – Erasmus + wydany w 2016 i 2017 potwierdzający umiejętności edukatorskie i trenerskie w zakresie nowoczesnych narzędzi ICT. Miłośniczka sztuki, psychologii, socjologii i historii.

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Program realizowany jest w ramach projektu "Nasz Krzywy Komin" współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND 

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ


  * Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.